Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 42
355 988 + 83 = 356 071

Pierwszy raz w tym sezonie pojeżdżone z @nastycanasta - tym razem jechaliśmy na wschód, więc to ja miałem zaoszczędzone 30km w nogach, bo zbiórka po mojej stronie miasta.

Cel - zobaczyć jak wygląda Chełmża :D

Miasteczko po ok. 2h jazdy (pod wiatr nieco) przywitało nas małomiasteczkowym "lazy" nastrojem. Właściwie jakby z centrum przeparkować samochody i zdjąć szyldy/reklamy (ale tylko niektóre :D), to bez retuszu, w czerni i bieli, wyglądało by jak wyjęte z lat 50 :) O 10:30 na rynku ludzie ubrani w ciuchy które ubierają raz w tygodniu podążający w stronę kościoła mieszali się z żulikami szukającymi wczorajszego dnia. W Odido 35 stopni i brak napojów z lodówki (brak lodówki w ogóle), Żabka zamknięta, poratowaliśmy się lodziarnio-cukiernią i zamiast radlera wpadł soczek i sorbet :P
Swoją drogą, stolik obok ludzie w średnim wieku (hue hue) też zrobili tu tripa rowerowego i dyskutowali nad różnicami pomiędzy katedrą i bazyliką kontrkatedralną oraz nad tym JAK TO MOŻLIWE???! że biskupi CHEŁMIŃSCY, a nie CHEŁMŻYŃSCY tu rezydowali :D

W samym mieście oprócz kilku pierdół zobaczyliśmy relikty gotyku (jedna z bram w murach miejskich, dwa kościoły), neogotycki ratusz no i plażę/promenadę/bulwar nad jeziorem Chełmżyńskim. Co ciekawe, na drugi brzeg (kilkaset metrów) wiodła kładka) więc zobaczyliśmy może niezbyt piękną, ale za to totalnie niespodziewaną dziś panoramę miasta.

------------------

#kwadraty

Nie wybierałem się za bardzo rowerem na wschód poza linię którą wyznacza DDR wąskotorówką Raciniewo - Toruń, więc wpadło ok. 30km nowych dróg. Do tego załatana zgrabną pętelką jedna kwadratowa dziura, dosłownie narożnikiem pętelki musnąłem! :D

Max square: 16x16
Max cluster: 513 (+10)
Total tiles: 1718 (+19)

#rowerowyrownik #ruszbydgoszcz #wykoptribanclub

Skrypt | Statystyki
cultofluna - 355 988 + 83 = 356 071

Pierwszy raz w tym sezonie pojeżdżone z @nastyca...

źródło: comment_1654434309LuuFcnHsnuVAGKCINEa7zE.jpg

Pobierz
  • 14
kto


@szeszupa: ja

kiedy


@szeszupa: zimą

wg jakich kryteriów utworzył ewidencję?


@szeszupa: subiektywnych - mapy i oznaczenia na nich + wiki + ewidencja zabytków województwa :)

Jak byłem w kwietniu, to jeszcze teren nie był do końca zagospodarowany.


@szeszupa: no i wszystko jasne :) a tak serio, to wcale mnie nie dziwi że nie mam 100% ciekawych rzeczy w excelach spisamnych ;) 70% stanu i tak mnie satysfakcjonuje