Wpis z mikrobloga

Średnie zarobki solidnego seniora w USA to ok 10k USD miesięcznie


@wanderlust00: WUT? Chcesz powiedzieć że "solidny senior" w USA zarabia rocznie $120k? To chyba gdzieś na przedmieściach Oklahomy ( ͡° ͜ʖ ͡°) W amerykańskich dużych ośrodkach (takie ichniejsze Warszawy czy Wrocławie) to przemnóż tą kwotę przez 2 i to dopiero będzie baza.
Średnie zarobki solidnego seniora w USA to ok 10k USD miesięcznie, więc na PLN to ok 40k. Tylko to jest na B2B, więc trzeba jeszcze odciąć podatki no i wcale nie tak łatwo taką pracę dostać jak nie ma Cię na miejscu = już tak kolorowo nie jest.


@wanderlust00: kocham #!$%@? wykopowych specjalistów xd 10k dla seniora to jak jest debilem z polski ledwo dukającym po angielsku.

Poza tym dolar stoi
@e_mati: oczywiście, że są wyższe stawki. Ale mówimy o seniorze, czyli po prostu dobrym klepaczu kodu, o stanowisku które stanowi połowa devów danej firmy. Możesz mi znaleźć jakieś ogłoszenie interna w Google, który zgarnia 12k USD na miesiąc? Ja znalazłem tylko info o 5k USD na Glassdoor.

@lewc_rain_zuk: Średnio, to znaczy że są tacy co zarobią 100k a są tacy co i 200k. To tak jak u nas na wykopie,
@wanderlust00: sam poszukaj.

Ja na freelance w tym roku zrobie minimum 500k PLN a bylem pol roku na wakacjach.

Wystarczy ogarniac ang na poziomie bieglym/native + duzo dynaminy do kontaktu z klietnami. Wychodzi wiecej gadania o niczym niz pracy.