Wpis z mikrobloga

Patrząc na te 700+ i całą reszte poważnie zastanawiam się czy nie znaleźć roboty za granicą. I odciąć się od tego miejsca. Mam wrażenie, że na tej mapie już nic nie zyskam
  • 43
  • Odpowiedz
@Wookash071: Znajomi z zagranicy często opowiadają jak to jest super i świetnie, a rzeczywistość nie zawsze taka jest. Tylko wstyd im się przyznać albo wrócić nie mają już do czego.
  • Odpowiedz
@Wookash071: Też mam takie myśli, i chciałbym sobie ogarnąć zdalną pracę za granicą, ale wyjechać do jeszcze innego kraju z mniejszymi kosztami utrzymania i odłożyć na indeks i żyć z oszczędności. Nie wprowadzą chyba cbdc, o boże o #!$%@?

A tak na poważnie, jak byłem na wakacjach kiedyś to miałem taki jakiś dziwny spokój. Dopiero po powrocie do pl zrozumiałem że to był brak stresu przez to co się dzieje tutaj,
  • Odpowiedz
@Wookash071: @Patryk4: Imho są cztery rzeczy przy wyjeździe za granicę: Dobry kontakt z kimś kto tam już jest; IQ 110 i wyżej; bycie w miarę pracowitym; znajomość docelowego języka lub angielskiego na co najmniej B2-C1.

Jak masz dwa z tych rzeczy to jedź i raczej sobie poradzisz. Jak masz 3 lub wszystkie te cechy to leć i nawet nie myśl. Jak nie spełniasz tych wymogów to możesz się przejechać.
  • Odpowiedz
@Patryk4: no pewnie. Klamia 2 miliony Polakow i boja sie wrocic xD


@marlow: 2 miliony z czego 1,8 to niziny społeczne i patologia to chyba nic dziwnego że nie ma do czego wrócić
  • Odpowiedz