Wpis z mikrobloga

Patrząc na te 700+ i całą reszte poważnie zastanawiam się czy nie znaleźć roboty za granicą. I odciąć się od tego miejsca. Mam wrażenie, że na tej mapie już nic nie zyskam
  • 43
  • Odpowiedz
@Wookash071: Znajomi z zagranicy często opowiadają jak to jest super i świetnie, a rzeczywistość nie zawsze taka jest. Tylko wstyd im się przyznać albo wrócić nie mają już do czego.
  • Odpowiedz
@Wookash071: Też mam takie myśli, i chciałbym sobie ogarnąć zdalną pracę za granicą, ale wyjechać do jeszcze innego kraju z mniejszymi kosztami utrzymania i odłożyć na indeks i żyć z oszczędności. Nie wprowadzą chyba cbdc, o boże o #!$%@?

A tak na poważnie, jak byłem na wakacjach kiedyś to miałem taki jakiś dziwny spokój. Dopiero po powrocie do pl zrozumiałem że to był brak stresu przez to co się dzieje
  • Odpowiedz
@Wookash071: @Patryk4: Imho są cztery rzeczy przy wyjeździe za granicę: Dobry kontakt z kimś kto tam już jest; IQ 110 i wyżej; bycie w miarę pracowitym; znajomość docelowego języka lub angielskiego na co najmniej B2-C1.

Jak masz dwa z tych rzeczy to jedź i raczej sobie poradzisz. Jak masz 3 lub wszystkie te cechy to leć i nawet nie myśl. Jak nie spełniasz tych wymogów to możesz się
  • Odpowiedz
@Patryk4: no pewnie. Klamia 2 miliony Polakow i boja sie wrocic xD


@marlow: 2 miliony z czego 1,8 to niziny społeczne i patologia to chyba nic dziwnego że nie ma do czego wrócić
  • Odpowiedz