Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@saggitarius_a: No w sumie taka rozkmina mnie naszła: jak bank udziela kredytu to de facto dodrukowuje pieniądz, który w momencie spłacenia jest niby kasowany, ale zysk banku już w obiegu już pozostaje, więc każdy kredyt nakręca inflację. I teraz za obniżenie tej inflacji koszt ponosi inny Areczek kredytobiorca - w postaci podniesionych stóp procentowych xD pewnie to za bardzo uprościłem, ale czy sie mylę?
@Folmi no tak średnio bym powiedział. Kredyciarze mieli mniejszy w tym udział niż sam dodruk dla przedsiębiorców w ramach tarcz antykryzysowych covidowych. W 2021 zaciągnięto kredytów hipotecznych na kwotę 88.7mld zł w 2020 60.6mld w 2019 62.6mld a pomocy do października 2021 udzielono na 312mld zł.
@saggitarius_a: Przecież ja też zarobiłem, prawie pół bańki na krypto, trzeba było inwestować w 2018 lub wcześniej a nie siedzieć w #!$%@? z ręku i #!$%@?ć jak ten cały majk z tagu nieruchomości, z politowaniem na takich ludzi patrzę, z góry i pogardą.
niektorzy sie dorobili na tarczy covidowej wiecej niz przez 10 lat prowadzenia firmy xD teraz masowo nie chca oddawac, chca sprawy kierowac do sadu, samochody w covidzie kupowane za gotoweczke ( ͡° ͜ʖ ͡°) takie realia moi drodzy, zerknijcie na lokalne firmy ale cos wiecej niz buda z zapiekankami i ich strony - gwarantuje, ze na czesci sa piekne banery informujace o tarczy xD

kryteria tej pomocy byly
s.....z - niektorzy sie dorobili na tarczy covidowej wiecej niz przez 10 lat prowadze...

źródło: comment_1654157309Rh1Jxx0fJ0x9uZcZ2hqVQu.jpg

Pobierz