Wpis z mikrobloga

@steemm: To z kolegami i przyjaciółmi nie masz żadnej relacji na poziomie emocjonalnym? Nie zazdroszczę w takim razie. Może tu właśnie problem leży twój?

Ale dobra, załóżmy, że uznajesz emocji, pomińmy to. Wyobraź sobie inną sytuację:

Spotykasz się z koleżanką, ale nie pogłębiacie relacji emocjonalnej, czy jak tam to nazywasz, tylko wygląda to tak, jak z kolegami. Będzie to randka tylko dlatego, że to kobieta?
  • Odpowiedz
@Shang_Yang Przyjaźń damsko męska istnieje jeśli skupia się na wspólnych zainteresowaniach np. Naszą pasją z moim przyjacielem było chlanie tanich win 10 lat temu. Do dzisiaj się przyjaźnimy, bo łączy nas wiele wspomnień a on nadal nie wierzy, że nie jestem facetem.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aegispolis: nie widzę w ogóle sensu w takiej relacji, druga sprawa uważam że w pracy nie ma, miejsca na kolegów, ja tam widzę jedynie znajome twarze, całe szczęście rzadko je widuje.
  • Odpowiedz
nie widzę w ogóle sensu w takiej relacji


@steemm: A z kolegami widzisz? Co za różnica, jakiej płci jest ta osoba, z którą masz koleżeńską relację? Póki co tylko się kręcisz, że z facetami spoko, a z kobietami nie, bo to od razu randka. Ale czemu tylko w formie randki widzisz spotkania z kobietami, to już nie potrafisz wyjaśnić.
  • Odpowiedz
płeć bez znaczenia, po prostu nie widze żadnych pozytywów relacji z obcymi ludźmi


@steemm: NO ale jak to są twoi koledzy/przyjaciele, to przecież nie są obcy. No i jak zaczynasz mieć z obcymi relacje, to obcymi być też przestają. Ja pytam, czemu to rozróżniasz na płeć? Bo taki właśnie jest twój argument.

z ciekawości ile masz lat?


@steemm: A co, chciałbyś użyć argumentu do wieku, bo merytoryczne się skończyły? (
  • Odpowiedz
wraz z wiekiem ludzie mają coraz mniej znajomych i inaczej się patrzy na relacje damsko-męskie majac 20 lat inaczej majac 40 lat.


@steemm: No wow, ale to dalej nie potwierdza twojego argumentu. Np patrzą inaczej w ten sposób, że nie łączą znajomości wyłącznie z seksem i są w stanie ogarnąć takie rzeczy, jak przyjaźń damsko-męska. Tylko przeciw sobie argumentów dostarczasz xd

Z reguły wolimy wtedy spędzać czas z partnerem czy partnerką
  • Odpowiedz
@aegispolis: wybierssz widzę co chcesz, dalej jest też że ludzie skupiają się na swoim życiu a nie na obcych ludziach. Więc nie to nie jest normalne spotykanie się z ludźmi płci przeciwnej czy organizowanie sobie z nimi wyjazdów będąc w związku.
  • Odpowiedz
wybierssz widzę co chcesz, dalej jest też że ludzie skupiają się na swoim życiu a nie na obcych ludziach


@steemm: XD
Wklejasz artykuł, że po trzydziestce jest trudniej znaleźć przyjaciół. To jest oczywiste. Tylko co to ma wspólnego z twoim argumentem, że z kobietami nie da się przyjaźnić? Przecież odrzucając kobiety z grona potencjalnych przyjaciół tylko sobie utrudniasz sprawę.

A no i jeszcze jedno, tak jak już się na badania powołujesz:
  • Odpowiedz
po cholerę człowiekowi w związku przyjaciel płci przeciwnej?


@steemm: Ale się migasz, by odpowiedzieć na to jedno, kluczowe pytanie. Po to samo, po co każdy inny przyjaciel. A dlaczego według ciebie powinniśmy rozróżniać według płci? Dlaczego płeć jest dla ciebie kluczową kwestią w wyborze przyjaciela?

Serio, cały czas unikasz odpowiedzi na to pytanie, bo chyba sam już zauważasz, że tak naprawdę nie masz pojęcia, skąd się wzięły twoje poglądy na ten
  • Odpowiedz
@aegispolis: nie wierzę w istnienie przyjaźni bez uczuć co z tego jeśli ufasz swojej partnerce jak tej drugiej strony nie znasz i nie wiesz co tam siedzi w głowie. Wiara w to że każdy człowiek jest dobry to jest fajna jak masz mentalnie dwanaście lat. W relacji damsko -męskiej zawsze któraś strona chce czegoś więcej tylko nie przyzna tego wprost.
  • Odpowiedz
"wygadanie się" nie leży w męskiej naturze

@lktr1: co

poza tym dla kobiet podświadomie jest to oznaka słabości

Nie rozumiem o co chodzi xD No i powiedzmy, że jest ta oznaka słabości. Co w związku z tym?


@Shang_Yang: to, że nie chcę, żeby jej pięćdziesiąt koleżanek robiło #!$%@? o moich słabościach. Możesz wyśmiewać te podejrzenia, ale miałem okazję słuchać takich ploteczek i mi się niedobrze robi na samą myśl
  • Odpowiedz
@Shang_Yang: Może to ja mam wypaczony słownik, ale z tego co opisują komentarze to mowa o koledze/koleżance płci przeciwnej, co jak najbardziej jest normalne.
Przyjaciel to nie ktoś komu się po piwie wygadasz albo idziesz z nim razem do kina. W życiu okazje na zawiązanie przyjaźni może policzyć na palcach jednej ręki drwala i po okresie studiów szanse spadają drastycznie.
I to nie prawo kosmosu zakazuje przyjaźni damsko męskiej, tylko właśnie
  • Odpowiedz