Wpis z mikrobloga

@steemm: Chciałem cię zawołać do swojego wcześniejszego komentarza, ale miałem już edycje zablokowaną.

: Od 2012 roku Kozanów jest zabezpieczony wałem. Oprócz niego powstały też inne obiekty zabezpieczające Wrocław przed powodzią np. Zbiornik w Raciborzu.
  • Odpowiedz
Spokojnie, taka regulacja to kwestia czasu i ból dupy gruzowiczow jak ty będzie słychać na księżycu


@kaaban: oho, chybiłeś z diagnozą mordko. Ja tam swoje miejsce mam, a z patafianami chcącymi narzucić swój bezrozumny tok myślenia będę walczyć, bo z wami jest kosa zawsze i wszędzie.

@Gacrux: Bezrozumny tok myślenia to prywatyzacja zysków i uspołecznianie strat, czyli oczekiwanie ze społeczeństwo będzie utrzymywać czyjaś własność
  • Odpowiedz
@aegispolis: A co tu jest do rozumienia, jak odwracasz kota ogonem. Każdy wie, że samochód i człowiek to osobne byty, ale Ty potem wyskoczyłeś z argumentem, że samochodu nie posiadasz. Zrobiłeś to w jakimś celu, czy to była uwaga typowo z dupy? Jeżeli to pierwsze to teraz Ty się wycofujesz robiąc #!$%@?ę z logiki.

A odniosłem się wyraźnie do obu części, chyba łatwo wyłapać, że były to praktycznie cytaty z
  • Odpowiedz
Od czasów studiów mieszkałem na kilku blokowiskach Wrocławia (Gaj, Krzyki, Szczepin). Obecnie mieszkam od 4 lat na Kozanowie. Naprawdę ciężko chyba o lepsze osiedle we Wro. Cisza, bliskość zieleni (w tym dzikiego lasu objętego Narurą 2000). Komunikacyjnie też jest spoko.
  • Odpowiedz
Bezrozumny tok myślenia to prywatyzacja zysków i uspołecznianie strat, czyli oczekiwanie ze społeczeństwo będzie utrzymywać czyjaś własność


@kaaban: bardzo mądre zdanie. Pod wpływem tego argumentu zrozumiałem jak bardzo się myliem. Dziękuję za lekcję
  • Odpowiedz
@demongod: No spoko że powstały, ale od momentu kiedy to osiedle powstało, a kiedy zostało zabezpieczone przecież minęły dziesięciolecia. Tam regularnie jeszcze do tego czasu podlewało te domki które były w okolicy.

Także przez wiele lat tam byl problem. Poza tym nawet jak są wały zostaje problem tego jaki masz poziom wody pod ziemią.

A co do tego czy to najlepsze osiedle do mieszkania.

Od kiedy jest tramwaj oraz most
  • Odpowiedz
Jeżeli wszyscy się pchają do dużego miasta, to jak mają budować aby mieszkania nie kosztowały 30k/metr? Jakby mieli budować tak jak na sępolnie to Wrocław byłby od Trzebnicy do oławy
  • Odpowiedz
@mookie:
Tutaj problem polega na tym, że jest za mało mieszkań na rynku i głównie z tego powodu są abstrakcyjnie drogie.
Jeżeli zbuduje się wystarczająco dużo bloków z widokiem na sąsiada to ceny spadną. Ci, których będzie na to stać przeniosą się w bardziej dogodne miejsca, a ci biedniejsi nie będą musieli wydawać połowy wypłaty na przywilej mieszkania gdziekolwiek.
  • Odpowiedz
@Nie_RabarbaR: zapomniałaś dodać że "mieszkania prawem nie towarem" - mieszkania powinny być darmowe, a dodatkowo powinno zakazać się budowania mieszkań mniejszych niż 30 metrów kwadratowych bo mały komfort mieszkania i za 30 lat będziemy mieli problem z mieszkaniami w których nikt nie chce mieszkać, a także powinno zakazać powierzchni większej niż 18 m na osobę żeby zmniejszać emisję CO2.
  • Odpowiedz
@krzych0: @bardzospokojnyczlowiek: ale w czym dokładnie jest problem? Brak ulic przelotowych - ok rozumiem, ale dobrze widzę że obok tego osiedla jest stacja kolejowa z której pociąg do Wrocławia Głównego jedzie 7 (słownie: siedem) minut???? To ile jedzie z innych części Wrocławia, 2?


@kaaban taaa jest linia kolejowa na poziomie drogi o ruszy 12.06.2022 robiąc po 8 kursów na dobę w każdym kierunku(docelowo chyba 12 par ma
  • Odpowiedz
@steemm Jest co najmniej tak samo zabezpieczony jak reszta Wrocławia. Ostatni raz powódź zdarzyła się w 2010 roku i wtedy w najniższym punkcie wody było poniżej kolan. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Gdyby w 1997 roku istniał zbiornik w Raciborzu (który według wyliczeń mógł by zmniejszyć fale kulminacyjną o 1 metr) i wal to Kozanów byl by bezpieczny. Nawet bez tego i po dwóch powodziach na Kozanowie życie toczyło się
  • Odpowiedz
Sępolno (1919–1935)

Kozanów (1979-1992)

Jagodno (lata współczesne)


@mookie: czyli to jest to samo miejsce, ale zmieniała się te nazwa dzielnicy? Serio wyburzyli te bloki z lat 70-80?
  • Odpowiedz
@demongod: No wiem jakie był inwestycje, sam mieszkam na zakrzowie i widziałem inwestycje w kanał odra-widawa. Jedynie moje osiedle czego nie ma względem kozanowa to komunikacji z miastem. ( ͡° ʖ̯ ͡°) I miasto standardowo psie pole ma dalej w dupie.
  • Odpowiedz