Wpis z mikrobloga

Murki, sytuacja ja na pic rel
W jednym pomieszczeniu mam modem i wpięty do niego router1. W drugim pomieszczeniu mam TV, który łączy się z routerem przez wifi. Sygnał jest średni (nie jest tragiczny, ale zależy mi na 4k i szybkiej transmisji na konsoli), dlatego chciałem zwiększyć siłę sygnału (i prędkość internetów).
Zastanawiam się czy kupno drugiego routera ma sens? Bo na logikę wychodzi mi, że router w drugim pokoju będzie odbierał szybkość internetu taką jak TV i jedynie będzie więcej kresek sygnału na TV? Czy ja coś źle rozumuję?
Czy żeby to przyniosło porządny efekt - musiałbym pociągnąć kabel sieciowy z routera1 do routera2, wtedy router2 przekazywałby pełną prędkość do stojącego obok TV?
#informatyka #komputery #pcmasterrace #siecikomputerowe #internet
muse - Murki, sytuacja ja na pic rel
W jednym pomieszczeniu mam modem i wpięty do ni...

źródło: comment_1653992248SoHgkaCtFm86CZptLTsfvR.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@muse: raczej tak, tzn nie mam pod ręką takiego Archera żeby zobaczyć jakie tam są tryby, ale te są na pewno i będą działać. Z resztą jeśli to nie mesh to ja bym wolał dwie osobne sieci, bo tanie repeatery "przedłużające" zasięg potrafią bruździć w połączeniach z docelowym routerem.
A tak w ogóle to pewnie byś to opycił optymalnie nawet na jednym routerze, tylko umieszczonym w odpowiednim miejscu.
  • Odpowiedz