Wpis z mikrobloga

Murki, sytuacja ja na pic rel
W jednym pomieszczeniu mam modem i wpięty do niego router1. W drugim pomieszczeniu mam TV, który łączy się z routerem przez wifi. Sygnał jest średni (nie jest tragiczny, ale zależy mi na 4k i szybkiej transmisji na konsoli), dlatego chciałem zwiększyć siłę sygnału (i prędkość internetów).
Zastanawiam się czy kupno drugiego routera ma sens? Bo na logikę wychodzi mi, że router w drugim pokoju będzie odbierał szybkość internetu taką jak TV i jedynie będzie więcej kresek sygnału na TV? Czy ja coś źle rozumuję?
Czy żeby to przyniosło porządny efekt - musiałbym pociągnąć kabel sieciowy z routera1 do routera2, wtedy router2 przekazywałby pełną prędkość do stojącego obok TV?
#informatyka #komputery #pcmasterrace #siecikomputerowe #internet
muse - Murki, sytuacja ja na pic rel
W jednym pomieszczeniu mam modem i wpięty do ni...

źródło: comment_1653992248SoHgkaCtFm86CZptLTsfvR.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@muse: Jak masz możliwość to poprowadź kabel. Wielokrotnie miałem takie rozkminy i kończyło się na wiertle przez ścianę. Bez względu na wszystko zawsze można poporwadzić kabel niewidocznie lub w najgorszym wypadku estetycznie.
  • Odpowiedz
router w drugim pokoju będzie odbierał szybkość internetu taką jak TV


@muse: nie, routery mają lepsze odbiorniki niż urządzenia końcowe. Mam u siebie podobną konfigurację, routery mają między sobą kilka ścian, a szybkość połączenia używając drugiego routera jest niemal identyczna jak na pierwszym.
  • Odpowiedz
@muse: To po co pytasz skoro i tak wiesz lepiej. Takie połączenia nie mają sensu, lepiej rzucić kabel a mała dziurka w ścianie to mniejszy problem niż babranie się w repeatery.
  • Odpowiedz
@Inkwizycja: @Jailer: nie wiem lepiej, ale argument o lepszym odbiorniku w routerze do mnie trochę przemówił.
Niezależnie czy wybiorę opcję z kablem czy bez i tak drugi router potrzebuję to już go zamówię i przetestuję. Jak bedzie ujowo to zakombinuję z kablem, albo dogadam z właścicielem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@muse: to ciągniesz kabel i dajesz albo samego switcha do rozdzielenia kabli dla TV, konsoli, laptopów, albo dorzucasz router w trybie Access Pointa którego portów LAN użyjesz jako switcha i będziesz mieć i kabel i mocne WiFi. Możesz kombinować z routerami/repeaterami, ale kabel za parę złotych zawsze wygra choćby i z najlepszym WiFi. Możesz #!$%@?ąć jakąś elegancką listwę przypodłogową z korytem i tak ukryć przewód, dwie dziurki wiertłem ósemką na
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: Tak, drugi router będzie stał w drugim pomieszczeniu i od niego pociągnę kable sieciowe do TV i Xboxa. Ale te WI-FI też się przyda, dlatego skusiłem się na router. Najgorzej połączyć 1 router z 2, bo tak jak na zdjęciu po Wi-Fi to raczej bieda i kabel sieciowy byłby super. Pogadam z właścicielem mieszkania jak to widzi, to majsterkowicz więc może coś ogarnie.
  • Odpowiedz
@muse: no na upartego zrobisz to na repeaterze (takim z dwoma radiami i portami LAN, bierze jedną sieć i puszcza dalej jako drugą), ale skoro masz tam parę urządzeń a nie tylko TV to bez sensu nie wykorzystać tych 300Mbps.
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: kupiłem router TP-LINK Archer C6, bo już jeden taki mam powinno być łatwo zrobić konfigurację. Switch też by spełnił zadanie, ale te 70 zł różnicy to mi rybka, a mam zawsze te wifi. Dobrze myślę?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@muse: C6 będzie OK, dobrze myślisz, trzeba zostawić routing na jednym urządzeniu a drugie w trybie AP, bo nie ma co robić sieci w sieci. A jak nie dasz rady spiąć kablem, to uruchomić ten ich OneMesh i niech tak pracuje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Odczuwam_Dysonans: Z tego co widzę to dwa routery nie mogą działać w technologii onemesh (tak piszą na stronie producenta). Jeśli nie będę miał na ten moment kabla, i podłączę jeden router z drugim przez wifi, to będę miał w mieszkaniu dwie sieci wifi?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@muse: tak teraz myślę, że jeśli nie będę miał jak poprowadzić kabla, to może po prostu mogłem kupić wzmacniacz sygnału tp-linka i byłoby taniej XD ale #!$%@?, zapłacone
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@muse: mając takie drugie C6 możesz zrobić np następujące kombinacje:
Połączenie po kablu z drugim routerem, i wtedy drugi router w trybie AP station, będzie rozsiewał WiFi i podawał dalej kablem.
Połączyć routery bezprzewodowo w trybie AP Client, wtedy router będzie odbierał neta przez radio i kierował go na swoje porty LAN.
Połączyć routery w trybie WDS Bridge - wtedy drugi C6 powinien pełnić funkcję repeatera przedłużając zasięg, nie wiem
  • Odpowiedz