Wpis z mikrobloga

@ly000:
Zależy jaki junior. Czy taki co ma rok-dwa doświadczenia komercyjnego, czy też taki co zrobił kurs w necie, ma jeden własny projekt na githubie i nigdy jeszcze nie pracował w zawodzie. W pierwszym przypadku 8-10 k a w drugim nawet mniej niż 6k (do szybkiej podwyżki jak się sprawdzi).

Jak w 2014 zaczynałem bez doświadczenia to na dzień dobry dali niecałe 3k netto na UoP, po dwóch latach było 6400
@sikalafou:
No ja też olałem front jakoś po dwóch-trzech latach bo nie chce mi się uczyć nowego frameworka co tydzień jak poprzedni wychodzi z mody. Tak czy inaczej mi tam takie zarobki pasują i nie spinam się nad robotą. Robię swoje od 8 do 16 i fajrant, za stary już jestem żeby #!$%@?ć po godzinach certy, konferencje czy projekty hobbystyczne. Jak ktoś jest ambitny to spokojnie wycisnąłby razy dwa ale jednak
@ly000: wszystko jest ustalane indywidualnie, co ci mam powiedzieć? Jeden po roku umie więcej niż inny po 10 latach.
Ja po <3 latach mam już stawkę, której czasem nie mają nawet seniorzy w innych firmach. Ktoś inny #!$%@? 10 lat za 11k na b2b w tej samej firmie, bo tak mu tam dobrze (znam osobiście) i pracuje w ciągu 8h czasem 30 min, czasem 4 godziny.

Zbyt złożony temat.

Jeśli chodzi
Jak ktoś jest ambitny to spokojnie wycisnąłby razy dwa


@smk666: trzy* xD

"programowania nawet za bardzo nie lubię" - to jest chyba klucz. Ja w wolnych chwilach zazwyczaj #!$%@?. Już na niczym innym nie mogę się skupić w wolnym czasie, tylko myślę, z którego obszaru się jeszcze doszkolić. Ale pewnie jak wejdę na ten level $ o którym myślę to wrzucę na luz.
@wisniowy_smak: @smk666: przykładowo, o ile dobrze liczę:
uop: ~10 000 faktura (koszt pracodawcy) -> 5 350 netto (na rękę)
b2b: 10 000 brutto brutto (koszt pracodawcy) -> 8 240 (- ~150 zł księgowość) na rękę (z ulgą na start, ryczałt 12%)
b2b: 10 000 brutto brutto (koszt pracodawcy)


@ly000:
Troche motasz z tym "brutto brutto" w przypadku B2B. Brutto to jest z vatem, którego w ogóle nei beirzesz pod uwagę w obliczeniach (przyda się przy kosztach ale nie o tym teraz mowa).

UoP: 10k kosztów pracodawcy = 8300 brutto = 5516 netto
B2B: Faktura na 10k netto = 7250 zł do ręki na ryczałcie z normalnym ZUSem, 8008 zł na małym.
@ly000:
Jeszcze tylko chciałem dopisać, że kwota B2B to pod warunkiem, że masz 20/26 dni płatnego wolnego. Jak nie masz to odlicz 8-10% od kwoty na rękę bo bezpłatny urlop to Twoja strata (1,66 - 2,16 dniówki na miesiąc).
@smk666: orientujesz się może czy warto w ogóle brać pod uwagę takie cudo jak IP BOX? czy po prostu jako formę opodatkowania wybrać ryczałt 12% i nic więcej nie da się "wykombinować"?
@ly000:
Z IP Box wiem tylko ze niektórzy koledzy muszą regularnie pisać jakieś #!$%@? wypracowania na temat tego co robili, żeby skarbówka miała podkładkę, dla mnie temat śliski i były przypadki, że po latach pukała skarbówka i podważała zastosowanie ulgi żądając spłaty z odsetkami + mandat.

Ja jestem od 6 lat albo na liniówce albo na skali w zależności od prognozowanych kosztów (i planowanego od tego roku rozliczenia wspólnie z małżonką).