Wpis z mikrobloga

Jak często spotykacie się z brakiem profesjonalizmu ze strony rekruterów?

Ostatnio pewien rekruter z firmy X napisał do mnie na LinkedIn z ofertą pracy. Ponieważ ostatnio rozważam zmianę pracy stwierdziłam, że możemy się umówić na rozmowę i pogadać o szczegółach. Zadzwonił do mnie w piątek o 11, oferta wydawała się w porządku. Pod koniec rozmowy stwierdził, że przeszłam ją pozytywnie i chciałby się od razu umówić na rozmowę techniczną. Godzinę później dostałam na maila propozycje terminu, na którą się oczywiście zgodziłam - rozmowa miała się odbyć we wtorek. W poniedziałek, dzień przed spotkaniem, dostałam informację, że zostało ono odwołane, rekrutacja z przyczyn od nich niezależnych została zakończona i życzą mi sukcesów na dalszej drodze rozwoju zawodowego. Napisali też, że jak w przyszłości trafi się inna adekwatna rekrutacja to na pewno się do mnie odezwą xd

Jeśli praca w tej firmie miałaby być tak niepoważna jak ta rekrutacja to lepiej, żeby już do nikogo nie pisali ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#korposwiat #pracbaza #pracait #rekrutacja #rozmowakwalifikacyjna
  • 37
@virusriddle skoro spotkanie było już umówione, to mogli je przeprowadzić i wtedy podjąć decyzję. Zakładam że tutaj jest stosunkowy początek kariery, więc każda rozmowa jest dobrym treningiem. Zresztą jak mogli podjąć decyzję że wybrali najlepszego, bez rozmowy z każdym?
@wybryk_natury: A potem się dziwicie że istnieje pay gap ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jak wiedzieli, że już kogoś innego chcą wziąć to po co mi zawracali głowę?

Nie wiedzieli czy ta osoba/management się zdecyduje. Mają wstrzymywać rekrutację na kilka tygodni za każdym razem jak trafi się odpowiedni kandydat?

szkoda, że nie dali się sprawdzić na technicznej

Po co mieliby marnować swój i twój czas
skoro juz kogoś
@chinski_pierozek wydaje mi się, że jak już jest w miarę pewny kandydat, że tylko czekają aż podpisze umowę to nie ma sensu szukać nowych osób. Te 2 dni bez rozmow z nowymi osobami raczej by im nic nie zmieniło, a jak ktoś by im odmówił to wtedy można dalej szukać, czyż nie?
@wybryk_natury:

wydaje mi się, że jak już jest w miarę pewny kandydat, że tylko czekają aż podpisze umowę to nie ma sensu szukać nowych osób

To dobrze ci się wydaje ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdyby była taka sytuacja to nikt by do ciebie nie pisal

Te 2 dni bez rozmow z nowymi osobami raczej by im nic nie zmieniło, a jak ktoś by im odmówił to wtedy