Wpis z mikrobloga

takie pytanko do #devops chyba najbardziej chociaż wyobrażam sobie, że to totalne podstawy więc może #programista15k też będzie wiedział.
Otóż chciałbym sobie zautomatyzować w możliwie jak najprostszy sposób deployment apki, napisanej w #nodejs na najtańszy hosting w #mydevil (jest tam jakiś dostęp po ssh). Czy dobrze rozkminiam, że poprawnym do tego narzędziem będzie jakieś ci/cd, np to bitbucketowe (ma 50minet za darmo więc powinno styknąć), ew. circleci.
Plan jest taki:
1. wpada coś na mastera
2. trafia to na serwer mydevil.net, tam z grubsza jest pull, yarn install i restart apki.
Jak to najprościej zrobić? Da się to uczynić używając w/w narzędzi? Czy żeby to osiągnąć muszę tworzyć obrazy dockerowe? Jakieś proste kroki dla początkującego?
  • 7
  • Odpowiedz
najprosciej to narzedzie pm2. Tworzysz plik ecosystem.json (czy jakos tak) i wpisujesz namiary na docelowe srodowisko. Najlepiej zeby komputer z ktorego odpalasz pm2 mial juz zrobiona autentykacje z docelowym serverem (klucze ssh itp).
Potem deployment wyglada tak:
1. odpalasz konsole
2. pm2 deploy srodowisko

ewentualnie zautomatyzuj deploy jenkinsem np uzywajac hookow: jesli cos pojdzie ne master, to niech jenkins zbuduje apke i wrzuci ja na konkretne srodowisko
  • Odpowiedz
@kefas_safek: tylko z budowaniem na mydevilu (tj. robisz tam pull & build) to uważaj, bo pamięci mało, ja musiałem wyciągnąc budowanie frontu na CI i tylko przesyłać artefakty bo wywalało proces
  • Odpowiedz