Wpis z mikrobloga

Normictwo to obrzydliwi ateiści. Zrobili sobie z terapii nowego bożka, oglądając nawet seriale brandzlują się terapiami we wpisach. Nawet czytając komentarze o filmach na filmwebie ludzie widzą wszędzie analogie do terapii.

Zauważyliście, że terapeuci i inni szamani mają w 2022 roku taki status jacy mieli kapłani kilkaset lat temu? Nieomylni, pomocni, nadzwyczaj inteligentni, a jak terapia nie działa? Wypluj te słowa, terapia zawsze działa, 500% skuteczności, tylko na pewno za słabo się starałeś!!one11!

Najlepszym fikołkiem jest jak poprosisz kogoś o uargumentowanie co tak właściwie dała terapia:
"No mój kolega już chodzi kilka lat regularnie na terapie!"

No właśnie, chodzi kilka lat i chyba nie widać tych rezultatów, skoro dalej chodzi? Wypłacze się terapeucie w rękaw, poczuje lepiej sam ze sobą, zapłaci 200zł za 45 minut wizyty (800 x miesiąc, 9600 x rok, 50k w 5 lat xD) Tylko ciekawe czy po tej terapii znajdzie lepszą prace, pierwszą w życiu partnerke, osiągnie sukces sylwetkowy? Czy są w ogóle jakieś statystyki ludzi sukcesu - jaki % coś osiągneła bez terapii i jaki % po terapii? Czy Ronaldo, Messi, Bezos, Musk korzystali z terapii? Bo nigdzie czegoś nie ma.

No ale no przecież różne są na pewno na złe chodził, może jeszcze tej psycho-klubowo-dynamicznej pod ruchanie nie wypróbował, bo przecież różne są.

##!$%@? #terapia #p0lka #redpill #blackpill #tinder #badoo #randkujzwykopem #podrywajzwykopem #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #seks #logikarozowychpaskow #rozowepaski #julka
Pobierz
źródło: comment_1653834506tDRPkmXVTval2xrg6FNYej.jpg
  • 7
@Pozytywny_gosc: to jest ten sam schemat co przy religiach lub ideologiach. Winny jest zawsze człowiek, a nigdy ideologia. Jak to słynne "To nie był prawdziwy [wstaw cokolwiek] i następnym razem na pewno się uda.
Skojarzyło mi się to ze wspomnieniami Rafała Gan Ganowicza. Pisał że kiedy walczył w kongijskiej wojnie domowej w latach sześćdziesiątych to simby (komunistyczny rebelianci finansowani i uzbrajani przez Moskwę) pili przed walką halucynogenny napój wytwarzany przez tamtejszych
@Pozytywny_gosc: są tacy co pomagają, są tacy co nie pomagają, są tacy co szkodzą. Których jest większość? Zwykle, żeby znaleźć sensownego terapeutę zmienia się ich kilkukrotnie, więc myślę, że większość to te słynne panie psycholog co biorą 2 stówy za nic, same mają bardziej narąbane w głowie niż ludzie z #przegryw

Bardzo ciekawa analogia ze statusem i porównanie terapeuty do kapłana/duchownego. Myślę, że jeszcze nie, ale w najbliższych latach tak to
@Pozytywny_gosc: Terapia to nie lekarstwo, ale może pomóc. Od roku leczę się na depresje biorąc leki i jednocześnie chodząc na terapie. Nauczyłem się mówić o swoich emocjach, dawać sobie przestrzeń do ich odczuwania i określać potrzeby, jakie za nimi stoją. Potrafię też lepiej słuchać ludzi, staram się być bardziej empatyczny i nieoceniający. Strasznie to pomaga w relacji z ludźmi, również z babeczkami czy to tymi, które znam w realu czy z