Wpis z mikrobloga

Mirki może pomożecie, może ktoś miał podobną sytuację.
Na podwórku u mnie stoi wrak samochodu (nie jeździ od 15 lat, wszystko pordzewiałe itd.), nadaje się on jedynie do zezłomowania lub wyjęcia jakieś części. Problem jest taki, że jest to auto po mojej dalszej ciotce, podobno ma współwłaściciela, ale ciężko to stwierdzić, bo nie mamy na to żadnych papierów, zaginął dowód rejestracyjny, karta pojazdu, OC nie jest wykupione od śmierci ciotki, nawet ewidencja pojazdów nie wyszukuje mi tego auta.
Poradzicie co z takim balastem zrobić? Dowiadywałem się na złomie, to powiedzieli że bez papierów nic nie zrobią, w wydziale komunikacji twierdzą, że nic nie mogą zrobić bez zgody współwłaściciela, jednocześnie nie chcą powiedzieć kto nim jest, bo ochrona danych osobowych...

#zlom #wraki #samochody #prawo #auta
  • 43
@staryhaliny: przyznam się, że myślałem nad tym, żeby postawić go gdzieś w publicznym miejscu, żeby go zabrali, jednak do tego potrzebuje lawety i pod osłoną nocy, z drugiej strony nie chce innym uprzykrzać życia, bo sam wielokrotnie wkurzam się jak miejsce na parkingu jest zablokowane przez dawno nieużywane auta.
Samochód już ma wybite dwie szyby, generalnie służy jako sypialnia dla pająków i innego ustrojstwa :D
@staryhaliny nie da się inaczej () przypomniała mi się historia jak gościu miał iść na badania, jakiś skan w szpitalu czy coś-, ale na liście był za kilka miesięcy dopiero - wyszedł któregoś dnia do parku i położył się przy ławeczce, przyjechała karetka i zabrali na pogotowie gdzie zrobili wszystkie możliwe badania oraz właśnie skan który miał być za kilka miesięcy (
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@staryhaliny: moje przeoczenie za szybko przeczytałem. I po cholerę ten wykrzyknik koleżko?

@dwojkazet: serio, wykrzyknik Cię obraża, a wyjeżdżasz mi z "koleżką", koleżko?


@masonios72: wystarczy że go wysuniesz z miejsca postojowego, tak żeby blokował przejazd albo inny pojazd. Tak jakby zjechał bo ktoś nie zaciągnął ręcznego ¯\_(ツ)_/¯

@v1lk: to jest patologia polskiego systemu na różnych szczeblach. A nie żadne lekkie naginanie zasad. Taka prawda.
@staryhaliny pod sejmem jest karetka 24/7 z pełnym zespołem, wyposażeniem i gotowa do jazdy dla każdego z tych opasłych świń, dodatkowo dostęp do szpitali wojskowych i najlepszych lekarzy w kraju/na świecie ufundowane ze społecznych podatków-

Czym to jest?

A z drugiej strony masz osobę która bez badania może umrzeć, I karze się jej czekać w kolejce na badanie które można wykonać praktycznie od razu -ale się nie da (