Wpis z mikrobloga

#ikea
Ma ktoś białą kuchnię z systemu Metod z Ikei?
Pan z firmy robiącej meble kuchenne powiedział mi, że ikea to syf i za 4 lata meble będą żółte. Kuchnia od nich jest 2x droższa niż z Ikei, więc mam zagwozdkę, czy rzeczywiście Ikea to taki syf.

Co prawda ja od kilku lat mam kuchnię z Ikei i nic się nie psuje, ale fronty mam w kolorze imitacji drewna, więc ciężko zauważyć żółknięcie.
  • 14
  • Odpowiedz
@niemorzliwe każdy walczy o swoje. Napewno meble na wymiar mają sens do niestandardowych rozwiązań. Jeśli masz wszystko na cacy z wymiarami w kuchni to moduł wcale nie jest gorszy. Fronty zawsze idzie wymienić za ułamek kwoty całej kuchni.
  • Odpowiedz
@fatoom87: mieszkanie szykowane albo na wynajem, albo tymczasowo dla moich rodziców dopóki nie znajdą czegoś swojego (są w trakcie sprzedaży swojego domu). Wymiary kuchni ikeowskiej niemal idealnie pasują. Będzie mniejszy zlew niż przy kuchni na wymiar, ale to mniejszy może 5 cm niż taki standardowy (znalazłem taki że pasuje do wąskich szafek, ale właściwie nie widać żeby był mniejszy, zresztą i tak będzie zmywarka).
  • Odpowiedz
@niemorzliwe: zgódź się na jego meble. Ale kup jeden front z Ikei, pozostaw na 4 lata i jak będzie żółte to zapłać nawet 2x ceny za jego kuchnie. Jak nie bedzie sladów - bierz jego meble za free za klamstwo.
Spiszcie umowę na pismie
To są cwaniaki w stylu "kto to panu #!$%@?ł" i czeka na zlecenia
  • Odpowiedz
@Mekeke2: facet jest z jakiejś większej firmy wykonującej kuchnie na wymiar i pewnie ma target do wyrobienia. Bardzo wątpiłem w jego słowa, ale wolałem się popytać.

Kolejna sprawa, że chwalił się że oni robią na zawiasach firmy Blum. Otworzyłem w czasie rozmowy szafkę w swojej kuchni z ikei i też widzę Blum xD. Mówię, że Ikea to też blum, a on że są różne modele i podróby i żebym nie wierzył
  • Odpowiedz
@Wazelina: a tak swoją drogą popsuły Ci się szafy PAX? Ja też od ponad 5 lat używam i jak na razie wszystko działa. Jedna z otwieranymi drzwiami, a jedna z przesuwnymi. Jedyna rzecz to jedna rolka od suwnicy się uszkodziła i mam takie lekkie stukanie jak zasuwam drzwi, ale w sumie wszystko działa, więc nie wymieniałem nic.
  • Odpowiedz
@niemorzliwe: mam porównanie trzy sztuki pierwsza kupiona jakieś 15 lat temu najsolidniejsza szuflady że sklejki, druga 8 lat temu jeszcze jako tako i ostatnia kupiona w zeszłym roku, boczne ścianki lekkie i wiotkie a szuflady z gownolitu musiałem ją dodatkowo posklejać aby się nie rozpadła wszystkie z otwieranymi drzwiami
  • Odpowiedz
@niemorzliwe: Ja mam co prawda własną kuchnię z Ikea (biała) od niedawna (jakieś pół roku) ale biorąc pod uwage moje poprzednie doświadczenia z kuchniami i opinie znajomych, to według mnie jakość ich kuchni jest bardzo dobra.

1. U mnie w domu mieliśmy kiedyś jakąś najtańszą kuchnię z Bodzio czy tam z jakiegoś innego taniego sklepu, może BRW, nie pamiętam dokładnie. Po 10 latach kuchni nic nie było, dalej służy w pomieszczeniu
  • Odpowiedz