Wpis z mikrobloga

jeszcze tylko 13-stka, 14-stka, barbórka i będą święta. A do tego czasu nawet ani razu nie zjedzie do szybu, a dodatek za prace na głębokości sie należy


@JankoMuzyk: jak tak kolorowo według Ciebie to pewnie pracujesz jako górnik, co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JankoMuzyk: czyli dodatek za prace na głębokości według ciebie tez jest zły? A czy dodatki typu karnet do klubu fitnes dla pracownika biurowego tez jest zły? Albo fakt ze komuś kto pracuje w zapyleniu trzeba zafundować maskę przeciw pyłową?
Ale rozumiem kopalnie należy zamknąć zawsze jest alternatywa węgla z Rosji prawda?
@Rustyyyy: Człowieku, ja sobie tu tylko memuje w komentarzach. Jeżeli mam być szczery i przestać żartować, sprawy które mnie wkurzają to roszczeniowość górników, z których obecnie pożytek jest niewielki (nie mówie - jest to zasługa naszego państwa). Zawsze robią z siebie najbardziej na świecie zapracowanych i ciągle jest im mało, chociaż pieniądze zarabiają po prostu na dobrym poziomie (biorąc pod uwagę zarobki w zawodach w których poświęca się podobny wysiłek)
@Rustyyyy:

Średnie miesięczne wynagrodzenie całkowite wynosi 6 730 zł brutto. Co drugi górnik otrzymuje pensję od 5 430 zł do 8 510 zł. 25 proc. najgorzej wynagradzanych górników zarabia poniżej 5 430 zł brutto. Niniejsze kwoty nie uwzględniają premii czy nagród.


Czy ty jesteś jednym z tych roszczeniowych górników? Na to wygląda. Przekłamujesz statystykę podając najniższy możliwy zarobek. 3 500 to dostanie jakiś świeżak , jak w każdej pracy na początku.
@JankoMuzyk: Obecnie nie żyje w Polsce ale pochodzę ze Ślōnska rozumiem ze lubisz średnia odnosić do typowych zarobków… No tak synek polityka który nic nie robi a należy do jakimś spółki zarabia dużo
Ale jaką średnią? Ja mówię o większości. Tylko 25% górników zarabia mniej niż 5 500 brutto (bez 13-stek i 14-stek). To ty podałeś jakiś przykład że ktoś zarabia 3 500 zł a takich przypadków jest znikoma ilość.

Nie jestem synkiem polityka, jestem zwykłym obywatelem tego kraju który zarabia zwykłe pieniądze potrzebne do życia. Nie jestem roszczeniowy, rodzice nic mi w życiu nie dali. To wy nie znacie umiaru, wam zawsze mało.