Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam. Jadąc dzisiaj Krakowską w stronę centrum zauważyłem zaraz za ślimakiem spora część samochodów wjeżdża na buspas i dojeżdża nim do świateł, mimo że zwykłe osobówki mogą na niego wjechać dopiero gdzieś od połowy długości. Co w wypadku gdybym ja wjechał prawidłowo od połowy, a uderzyłoby we mnie auto które jedzie tam bezprawnie? Moja wina że nie zachowałem ostrożności, czy jego że jechał buspasem? Znając życie to pewnie mandat dla nas obu, prawda? xD

#wroclaw #kiciochpyta #prawojazdy
  • 18
@LoneRider @bardzospokojnyczlowiek @bongos112 @Viking-

No ale czekajcie, czekajcie.... Sprawa nie jest taka prosta. Buspas jest poprowadzony dalej miedzy jezdnie, na torowisko, a pas lewy dopiero sie zaczyna. Jest to dokladnie wymalowane Jadac buspasem od wiaduktu, auto tez zmienia pas z lewego na zaczynajacy sie, a jadac prawym, na lewy. Dla mnie ewidentna wina jadacego buspasem. On rowniez zmienia pas ruchu
@bongos112: jeśli to Ty zmieniasz pas, a nie kierowca na buspasie (czasami jest we Wrocławiu odwrotnie i to wtedy Ci z buspasa muszą ustąpić bo kończy im się pas ruchu i zmieniają pas na zwykły) to byłaby to tylko Twoja wina, nie was obu. Tłumaczenie, że on nie miał prawa tam być jest absurdalne, bo to nie jest przestrzeń wyłączona z ruchu, równie dobrze tam mogła jechać taksówka/elektryk/bus/motocykl, więc zmieniając pas
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bongos112: Dla policji to są dwa zdarzenia. Jadący buspasem jest karany za swoje przewinienie, a Ty za swoje.

@curva: za co niby op miałby zostać ukarany?
@bongos112: zdjęcie danego miejsca dopiero zmienia, w danym momencie i ty i osoba jadąca buspasem zmienia pas ruchu, a w takim momencie pierwszeństwo ma ten kto wykonuje ten manewr z prawej strony
ciekawe jakby to rozstrzygnęła drogówka albo sąd
@Kic3k ok, w wypadku gdy osoba jadąca białasem pojechała by prosto i uderzyła op'a zmieniając pas z buspasa na zwykły który się dopiero pojawia, a op z prawego istniejącego to wtedy wina tego co wcześniej jechał buspasem. Jednakże op napisał post w ten sposób, że można zrozumieć nie znając dokładnie miejsca, że inny kierowca popyla po buspasie cały czas znajdując się na nim nielegalnie, a op po jego prawej stronie trochę z