Wpis z mikrobloga

Co powiecie na #konkurs? 3 Mireczków lub Mirabelek zgarnie po 50 zł w bonie do #allegro, a jeden Szczęściarz/ra zgarnie stóweczkę ()

Co zrobić?

Odpowiedzieć na pytanie w komentarzu: Wycofanie gotówki z obiegu: jesteś ZA czy PRZECIW i dlaczego?

Dodatkowo (nice to have):

Sprawdź, jak zyskać 250 zł premii w banku Pekao (w tym 5 dyszek gotówce + 5 dyszek do Żabki na start): https://zgarnijpremie.pl/200-zl-w-gotowce-za-konto-przekorzystne-banku-pekao/ (to naprawdę fajna promka i jak zrobisz, to co opisaliśmy w artykule - bonus dostaniesz na pewno)

Zaplusuj ten wpis bądź obserwuj @zgarnijpremie na Wykopie

Autorów najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy bonami. Konkurs potrwa do czwartku do północy. W piątek do południa ogłosimy zwycięzców pod postem konkursowym.

___________

➜ Interesuje Cię temat promocji bankowych? Obserwuj naszego Facebooka, gdzie na bieżąco publikujemy nowe promki: https://www.facebook.com/ZgarnijPremie

PS Na fejsie też mamy konkursik z bonami do Allegro, więc można wygrać podwójnie :)
__________

Link do regulaminu: https://zgarnijpremie.pl/wp-content/uploads/2023/03/KONKURS-Wykop-Zgarnij-Premie-marzec23.pdf_
#zgarnijpremie #rozdajo #okazje #finanse #pytanie #allegro #wygrana #zabawa
zgarnijpremie - Co powiecie na #konkurs? 3 Mireczków lub Mirabelek zgarnie po 50 zł w...

źródło: Nowy projekt - 2023-03-17T123916.534

Pobierz
  • 76
@zgarnijpremie: zdecydowanie przeciw. Im mniej państwo wpycha swoje paluchy w to na co ja wydaję SWOJE zarobione pieniążki tym lepiej. Teraz likwidacja gotówki, jutro termin ważności e-gotówki, pojutrze system ocen społecznych i zależne od niego możliwości nabywcze, które w dobie czysto elektronicznych transakcji wprowadzić jest już łatwo - Black Mirror welcome to...
Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy, albo nie.
@zgarnijpremie: Oczywiście, że nie. Uważam to za ograniczanie wolności obywateli, spowoduje to zbyt dużą kontrolę państwa nad obiegiem pieniądza i prawdopodobnie doprowadzi do patologicznych pomysłów w stylu "pieniądz z terminem ważności"
@zgarnijpremie: jestem za likwidacją gotówki - po co nosić cokolwiek w portfelu jak można wszędzie zapłacić kartą czy blikiem. jest to też bezpieczniejsze, bo gotówkę można zgubić i się z nią pożegnać, a kartę możemy zablokować i wtedy nic nie tracimy.
@zgarnijpremie: Przeciw. Gotówka daje nam wolność, możliwość wyboru, czy chcesz trzymać pieniądze jako cyfrowy zapis w banku, a więc ostatecznie być częścią szeroko rozumianego "systemu", czy też przechowywać ją jako fizyczny środek płatniczy. Zarówno trzymanie pieniędzy w banku, jak i w gotówce ma swoje plusy i minusy. Uważam jednak, że należy pozostawić ludziom wolność wyboru. Narzucanie takich ograniczeń nigdy nie jest dobre.
Oczywiście że jestem temu przeciwny...
Europa to nie azja a Polska to nie Chiny
Oceny spoleczne , ściąganie za mandaty , blokowanie prywatnych środków finansowych itp.
Wiadomo nasi "Patrioci" za 5zł... by pewnie tak grubo nie poszli , ale mimo wszystko danie im aż takich możliwości w dłuższej perspektywie nie wróżyło by nic dobrego.
Ogólnej zawodności sprzętu elektronicznego nie będe komentować (bo zrobił to już kolegą wyżej ????)
@zgarnijpremie: Jestem przeciw likwidacji gotówki. Nie używam gotówki, nie wierzę że trudniej zmienić jej wartość albo ważność niż "numerków na koncie" ( w Polsce zdarzały się za to sytuacje odwrotne, teraz z resztą mamy gotówkę i tracimy na tym 20% rocznie tak samo jak na numerkach) ani awarie które te numerki na dłużej znikną, a nawet jeśli to nie miał bym wtedy żadnej liczącej się kasy w gotówce a nowej nie
@FoxX21: Zapomniałeś o tym, że gótwka na koncie jest powiązana z twoją osobą. Zrobisz wykroczenie i trzeba Cię ukarać albo jesteś "niewygodny" dla władzy i mogą Ci ot tak zablkować dostęp do kasy i zostajesz bez niczego. Bywały na świecie takie przypadki i to w obrębie 2 ostatnich lat.
@zgarnijpremie: Eh, mimo wielu pozytywnych aspektów korzystania z wirtualnej waluty zbyt dużo jest negatywnych skutków usuniecia gotówki aby poprzeć takie rozwiązanie.
Wystarczy spojrzeć co sie dzieje z bankami, mimo obowiązku pokrycia transakcji w gotówce, udzielaja sobie wirtualnych pożyczek. Kreatywna ksiegowość a później kiedy przychodzi okres rozliczeń problemy. Co będzie kiedy uwolnimy banki?

Druga chyba jeszcze ważniejsza sprawa... jak bez 2zł odpiąć koszyk w biedronce? ( ͡° ͜ʖ ͡°