Wpis z mikrobloga

Chyba nic mnie tak nie triggeruje jak ludzie którzy puszczają psa w mieście bez smyczy xDˣᴰ

Sam mam psa i nie wyobrażam sobie nie mieć kontroli nad tym co robi.

Bydło

#psy
  • 345
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rozpierpapierduchacz: czasem trzeba ;o
@MarianoaItaliano: Tutaj Cię zadziwię, ale ogródek nic nie daje, ba jest nawet gorszy bo daje złudne przeświadczenie że pies ma co robić.

Pies zna ten kawałek ogrodu doskonale i też się nudzi, dlatego szczeka na przejeżdzające samochody czy osoby które obok przejdą.
  • Odpowiedz
Nie jest trudno wyobrazic sobie sytuacje ze 30kg pies rzuca sie na dziecko, a ze to lasek to ojciec ma noz/gaz.


@NexciaK: Nie rozumiem, dlaczego próbujesz mi przypisać winę za każdego agresywnego psa świata.

latwo mi sobie wyobrazic

Widac ze brak
  • Odpowiedz
@paramyksowiroza wasza odpowiedzialność, więc weźcie ją na klatę jako rozumniejszy ssak w tym duecie i jeśli pies potrzebuje sie wybiegać, wyszaleć w bezpiecznym dla niego i innych miejscu to mu je znajdźcie, a nie puszczacie psa luzem ledwo drzwi do bloku się zamkną.
  • Odpowiedz
Pies zna ten kawałek ogrodu doskonale i też się nudzi, dlatego szczeka na przejeżdzające samochody czy osoby które obok przejdą.


@Pawelvk: To z jednej strony. Z drugiej można mu odgrodzić kawałek na którym może kopać, turlać się po trawie czy przynosić patyka, tak samo może podlewać okoliczne drzewko zamiast sikać na podłogę jak nikogo nie ma w domu. Ja sam swojego psa nie miałem, ale na podwórku ciocia miała psa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hashus: mam takiego wilka, groźny pysk a psiak przyjazny jak 102

lubi ludzi i na każdego by skakał i lizał po twarzy

ale za żadne skarby bym go nie puścił wolno w otoczeniu ludzi poza psim parkiem, bo gdybym podobnego zobaczył jak na mnie biegnie na ulicy to chyba bym miał reset zwieraczy

poza tym oczywiście zobaczy pies coś, i nawet jak nie na człowieka to poleci na drogę i
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano ewentualnie opcja jest to żeby wyjść z pchlarzem na długi dwugodzinny spacer przed pracą. To wymaga pewnego wysiłku czyt. pobudki o 4:30, żeby móc wyjść o 7:30 rano do pracy, ale przynajmniej wtedy pies większość czasu prześpi.

Sam mam jamnikowatego szczura, więc siłą rzeczy wymaga dużo ruchu. Codziennie rano 2h, pobudka przed 5. po powrocie drugie tyle. Przed snem krótki spacerek, a no i częste wypady za miasto.

Sąsiedzi się
  • Odpowiedz
Sam mam psa i nie wyobrażam sobie nie mieć kontroli nad tym co robi.


@hashus: To zdanie sugeruje, że jednak nie masz psa lub się na nich nie znasz. Są psy, których nigdy bym nie spuścił ze smyczy w mieście, jak wszystkie rasy pierwotne, a sa tez takie którym można zaufać. Wszystko zależy od tego czy pies jest stabilny i posłuszny, a w przypadku człowieka od tego, czy potrafi zajmować
  • Odpowiedz
  • 0
@hashus ostatnio widziałam, jak za biegnącym sobie kolesiem rzucił się amstaf bez smyczy. Na szczęście biegacz uciekł, a właściciel tylko cicho powiedział "przepraszam" i dalej poszedł nie biorąc psa na smycz.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano:

Z drugiej można mu odgrodzić kawałek na którym może kopać, turlać się po trawie czy przynosić patyka, tak samo może podlewać okoliczne drzewko zamiast sikać na podłogę jak nikogo nie ma w domu.


No to się tłumaczy, że taki odgrodzony ogródek nie zastąpi długiego spaceru, gdzie pies swobodnie eksploruje świat. I dlaczego pies miałby sikać na podłogę? ()
Pies ma mieć zaspokojone psie potrzeby - spacery poza swoim terenem, trening, jakaś stymulacja umysłu. Może mieć wspaniałe warunki owczarek niemiecki w bloku, jak i beznadziejne w domku jednorodzinnym. Nawet 5
  • Odpowiedz
@hashus:
Mam nadzieję że to bait. Jeżeli kontrolę nad tym co robi pies osiągasz tylko za pomocą smyczy to w żadnym wypadku nie powinieneś mieć psa. A jeżeli nawet psa nie umiesz wychować to co dopiero jak pojawi się dziecko, mam nadzieję że obserwujesz tag przegryw.
  • Odpowiedz
@PiesTaktyczny: Piszesz po taz kolejny bzdurę, wiec napisze ci to jeszcze raz. Pies szczekający w wolno stojącym domu nie przeszkadza nikomu bo jeszcze jest działka wkoło domu. Pies szczekający w bloku przeszkadza sąsiada. A i proszę nie porównuj dzieci do psów bo to żenujące.
  • Odpowiedz