Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zepsuł mi pilot od auta. Do pojazdu mogę wejść jedynie otwierając drzwi kluczykiem, jednak samochód był zamknięty pilotem i przez to mam blokadę gdy próbuję uruchomić auto. Da się jakoś obejść żebym mógł odpalić samochód? Mam na 20 do pracy, pada straszny deszcz i już nie ogarnę punktu z naprawa tych pilotów.
#mechanikasamochodowa
  • 10
@Dziglipaf: niestety ale #!$%@? i nie ma na to rozwiązania, ewentualnie jakiś elektryk samochodowy. Ostatnio miałem ten sam problem, auto zamkniete pilotem i potem jak otworzylem kluczykiem to immobilizer nie pozwolił mi odpalić. Na szczęście u mnie to była tylko bateria od pilota, może u Ciebie też tak jest?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wojtas_elo: wymieniałem baterie. Niestety guzik od otwierania auta się zepsuł. Już wcześniej byly z tym problemy że ten guzik się zacinał. Olałem to i teraz całkiem nie działa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dziglipaf: zastanawiam się jaki wpływ na uruchomienie auta ma to, że zostało ono zamknięte z kluczyka a otwarte już nie, przez immobilizer powinien puścić, no chyba, że masz totalnie kluczyk #!$%@?
@Dziglipaf: mi kolega w pracy elektryk/elektronik przelutował taki micro-przycisk, który po prostu się wyeksploatował. Jeśli masz jakiegoś znajomego, który potrafi lutować i zna się na elektronice to łatwo zdiagnozuje zwykłym multimetrem czy to on się popsuł i wymieni przycisk.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dziglipaf: zobacz czy nie musisz zaprogramować pilota po wymianie baterii. Zwykle po prostu przez użycie go w stacyjce, ew. naciśnięcie przycisku w trakcie jak jest w stacyjce i jest zapłon.

Nie znam się, ale takie miałem przypadki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dziglipaf: sam kluczyć i immobilizer z niego musi zostać, ale elektronika do otwierania często może być zupełnie inna. Składasz, wsadzasz do stacyjki, naciskasz przycisk i zadziała :) tak przynajmniej jest w erze samochodów 2000—2010 które znam.

Dlatego często z aliexpress ludzie dokupują elektronikę :)