Wpis z mikrobloga

Mam 33 lata. Żałuję, że urodziłem się w tym kraju. Niczego mi nie dał, oprócz ukończenia publicznej gównoszkoły i gównouczelni (studia, które dały mi wiedzę i umiejętności ukończyłem prywatnie) oraz kilku wizyt u lekarza, których łączna kwota refundacji wynosi na dziś 1883,87 zł. 9 lat prowadziłem działalność gospodarczą, przez ten czas zapłaciłem blisko 500 tys. zł podatku dochodowego PIT i CIT oraz VAT. Miesiąc w miesiąc płaciłem ZUS, gdzie obecnie odłożona na emeryturę suma wynosi zaledwie ok. 20 tys. zł. W maju zamknąłem działalność, miałem dość stresu, niepewności, strachu przed biurokracją. Dziś dowiedziałem się w PUP, że nie otrzymam statusu osoby bezrobotnej, bo pełnię funkcję prezesa w spółce z o.o., która od 3 lat nie prowadzi działalności, nie przynosi dochodu i z której nie pobieram wynagrodzenia. Nie chodzi o ten śmieszny zasiłek, ale o ubezpieczenie zdrowotne, którego nie będę miał od przyszłej środy. Mam za to kredyt na mieszkanie na kolejne 25 lat, bo z wypruwania sobie żył i szargania psychiki nie stać mnie było na zakup gotówkowy. Niczego mi ten kraj nie dał, niczego mi nie da, niczego nie da mojemu synowi. I ja już chyba nawet nie chcę. Emigracja - tylko to słowo chodzi mi po głowie. Dla siebie i dla swojego dziecka.

#przemyslenia #emigracja #polska #zagranico
  • 63
  • Odpowiedz
@forfame: Mam tyle samo lat co Ty ale nicxefo się nie dorobiłem. Wiadomo jakieś oszczędności są ale to tyle co nic, na mieszkanie mnie nie stać. Ale nie mam żadnych zobowiązań finansowych czy w ogóle zobowiązań bo dzieci też nie, żony też nie.
Chyba wszystko ma plusy i minusy. Sam zastanawiam się co dalej robic ze swoim życiem
  • Odpowiedz
@forfame: Jak się nie nadajesz do prowadzenia działaności gospodarczej to po kiego wuja ja prawdziles?!!
Nie każdy musi mieć firmę i być przedsiębiorca, bo nie każdy jest do tego stworzony. Pretensje miej tyko do siebie.
  • Odpowiedz