Wpis z mikrobloga

Mam 33 lata. Żałuję, że urodziłem się w tym kraju. Niczego mi nie dał, oprócz ukończenia publicznej gównoszkoły i gównouczelni (studia, które dały mi wiedzę i umiejętności ukończyłem prywatnie) oraz kilku wizyt u lekarza, których łączna kwota refundacji wynosi na dziś 1883,87 zł. 9 lat prowadziłem działalność gospodarczą, przez ten czas zapłaciłem blisko 500 tys. zł podatku dochodowego PIT i CIT oraz VAT. Miesiąc w miesiąc płaciłem ZUS, gdzie obecnie odłożona na emeryturę suma wynosi zaledwie ok. 20 tys. zł. W maju zamknąłem działalność, miałem dość stresu, niepewności, strachu przed biurokracją. Dziś dowiedziałem się w PUP, że nie otrzymam statusu osoby bezrobotnej, bo pełnię funkcję prezesa w spółce z o.o., która od 3 lat nie prowadzi działalności, nie przynosi dochodu i z której nie pobieram wynagrodzenia. Nie chodzi o ten śmieszny zasiłek, ale o ubezpieczenie zdrowotne, którego nie będę miał od przyszłej środy. Mam za to kredyt na mieszkanie na kolejne 25 lat, bo z wypruwania sobie żył i szargania psychiki nie stać mnie było na zakup gotówkowy. Niczego mi ten kraj nie dał, niczego mi nie da, niczego nie da mojemu synowi. I ja już chyba nawet nie chcę. Emigracja - tylko to słowo chodzi mi po głowie. Dla siebie i dla swojego dziecka.

#przemyslenia #emigracja #polska #zagranico
  • 63
  • Odpowiedz
Czy ktokolwiek z narzekających na autora wpisu potrafi wymienić chociaż jedną państwową usługę albo instytucję, która dobrze działa? Czy potrafi wymienić chociaż jeden obszar, w którym państwo polskie spisuje się dobrze? Raczej nie. Podzielam frustrację autora. Paskudny kraik z równie paskudna pogodą, zanieczyszczonym powietrzem, w którym nic co państwowe nie działa poprawnie.


@Vokun: Policja, ochrona zdrowia, urzędy, edukacja.

Ot chociażby nasz paszport jest uznawany za jeden z najsilniejszych na świecie, bo
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego:

Policja, ochrona zdrowia, urzędy, edukacja.


Niestety, ale policja, służba zdrowia i edukacja też działają fatalnie. Urzędy - te z których ja korzystałem działają różnie, ale np. urzędy skarbowe nie są dla przedsiębiorców takie przyjazne.

Ot chociażby nasz paszport jest uznawany za jeden z najsilniejszych na świecie, bo cały świat ufa naszym urzędom, że dobrze wyrabiają i przyznają dobrze zabezpieczone dokumenty.


To chyba dobry przykład. Problem w tym, że posiadanie paszportu
  • Odpowiedz
Niestety, ale policja, służba zdrowia i edukacja też działają fatalnie. Urzędy - te z których ja korzystałem działają różnie, ale np. urzędy skarbowe nie są dla przedsiębiorców takie przyjazne.


@Vokun: Krajów jest 194. Wymień mi 173 kraje, w kórych działają lepiej(skoro działają fatalnie, to zakładam, że 90% krajów ma gorsze)
  • Odpowiedz
pełnię funkcję prezesa w spółce z o.o., która od 3 lat nie prowadzi działalności, nie przynosi dochodu i z której nie pobieram wynagrodzenia. Nie chodzi o ten śmieszny zasiłek, ale o ubezpieczenie zdrowotne


@forfame: No to problem sam się rozwiązuje :) UoP na 1/4-1/8 etatu.
  • Odpowiedz
Nie przeczę, że w większości krajów jest gorzej tylko co to zmienia?


@Vokun: Czyli skoro większość krajów jest gorsza, to jest fatalnie?
Czyli osobę o wzroście 190cm nazwałbyś karłem?
  • Odpowiedz
@forfame: Jestem w podobnym wieku i wyjechałem na Wyspy 6 lat temu w wieku 25lat z jedna walizka i 400 pożyczonymi funtami i powiem Ci, że żałuje… żałuje jednego, że czekałem to tego 25 roku życia z wyjazdem. Życie jest jedno i nie ma co marnować go na funkcjonowanie w systemie feudalnym jaki panuje w Polsce. Kocham Polskę ale w tym ustroju jeśli startujesz z lvl 0 bez handicapu jest #!$%@?
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: Nie wiem co to za dziwne analogie, ale miliony Polaków za granicą ma inne niz ty zdanie. Jestem przekonany, że gdyby kraje Zachodu aktywnie działały, aby przyciągać Polaków to kolejne miliony by wyjechały.
  • Odpowiedz
Nie wiem co to za dziwne analogie, ale miliony Polaków za granicą ma inne niz ty zdanie. Jestem przekonany, że gdyby kraje Zachodu aktywnie działały, aby przyciągać Polaków to kolejne miliony by wyjechały.


@Vokun: A dziesiątki milionów Polaków w kraju ma takie jak ja
  • Odpowiedz
Żałuję, że urodziłem się w tym kraju


@forfame: ja żałowałem do 25 roku życia. Skończyłem wtedy studia i #!$%@? dzidę za granicę. Już nie żałuję, dzięki temu bardziej doceniam normalność i jakość życia na zachodzie. Peace
  • Odpowiedz