Wpis z mikrobloga

Jesteśmy krajem #!$%@? januszy i przekonuję się o tym prawie każdego dnia.

Na przestrzeni tygodnia dwa razy miałem sytuację że ktoś do mnie miał wąty dlaczego zamawiam usługę/posiłek przez apki do tego przeznaczone a nie bezpośrednio u danego miejsca która te usługi oferuje. Raz była to usługa nabijania klimatyzacji i znalazłem coś fajnego na gruponie a drugim razem zamawiałem jakiegoś burgerka na Wolcie bo miałem jakiś tam rabat.
No i przy okazji klimy właściwie gość sugeruje Ci anulowanie grouponu bo jak nie to termin będziesz miał za 3 tygodnie a jak anulujesz to on w tej samej cenie zrobi Ci to np dziś (no #!$%@? łaskawiec xD).

I teraz żeby było jasne, WIEM że groupon, wolt, bolt, pyszne i te wszystkie twory mają niemałą prowizję i dana firemka/foodtruck/knajpa nie dostaje całej kwoty ale:

Jak Ci Januszu nie pasuje to stamtąd #!$%@? a nie traktujesz to jako darmową reklamę i chciałbyś mieć ich klientów ale nic nie płacić.

I te sytuacje zmuszają mnie czasem do przemyśleń na zasadzie "czy polskie prawo jest #!$%@? bo mamy durni u władzy, czy może polskie prawo jest #!$%@? bo każdy kombinuje jak je obejść ZAWSZE, więc trzeba kombinować na milion sposobów jak je napisać żeby ludzie jak najmniej kombinowali stąd te zawiłości"

Podobnie zresztą z inflacją, Januszowi w foodtrucku butla z gazem zdrożała o 30zł i część składników o 10% ale #!$%@? tam dojebmy cenę każdego produktu o 20% miesiąc do miesiąca (a potem się dziwimy że w każdej innej branży rośnie nieproporcjonalnie, no rośnie właśnie przez takie zachowanie).

#januszebiznesu #knajpa #groupon #wolt #bolt #pyszne #polska #janusze #polityka
  • 12
@DevSharingan: o ile z większością się zgadzam tak już nie z tą inflacją. Co z tego, jeśli wskaźnik inflacji masz na poziomie 13% skoro inflacja na żywność jest znacznie wyższa i to z dużej bazy bo w 2021 była ponad 20%
@pawelczixd: Napisałem to tak ogólnie, bardziej rozchodzi się o to że takie FoodTrucki zwyczajnie #!$%@?ło. Noł nejm wchodzi z przeciętnym produktem a liczy się jak dania w najlepszych tego typu knajpach. Prawie nie mają opłat w porównaniu do knajp więc jak im zdrożeją bułki o kilkadziesiąt groszy czy butka gazu to ma się nijak do dyktowanych cen. Ale to w sumie lada moment jak te gówno knajpki zaczną upadać jak wywindowały
bo jak nie to termin będziesz miał za 3 tygodnie a jak anulujesz to on w tej samej cenie zrobi Ci to np dziś (no #!$%@? łaskawiec xD).


@DevSharingan: zgłaszaj typa do groupona i tyle, krotko z takimi. Chyba ze ma prawo zapisac Cie za 3 tygodnie.

A Wolt jakie miał wąty?
U mnie Wolt coraz lepiej się rozwija, co chwila nowa restauracja wiec widac im to pasuje. Nigdy krzywej akcji
@mateos11: no właśnie wiesz co obcuję z ludźmi już te 30 lat i mam wrażenie że w sumie to takie 50/50 czyli i władza i ludzie winni. A z woltem/pyszne i innymi to tez sie wnerwiają bo te strony pobierają 30% prowizji i jedno albo podbiją cenę x1,5 żeby jeszcze zarobić albo bawią się w takie januszostwo.
@DevSharingan: Władza nie daje przykładu z góry to i ludzie tacy są bo patrzą na nich. No pobierają ale kto broni usunac sie z pyszne i zaczac rozdawac ulotki czy coś. No niestety cos za coś, reklama i baza klientow to też jakaś wartość wiec tych wątów nie rozumiem. A cena w lokalu musi byc taka jak na pyszne, ewentualnie 1 czy 2 zł drozsza bo dochodzi koszt opakowania co zrozumiale
@DevSharingan: mialem to samo z oponami :D termin na tel za 2 tyg, a przez posrednika od opon - za pare h :D i chwile pozniej mail, ze w tej cenie to nie moga ekspresowo zalatwic.
Przyjechalem udajac glupa, ze chce wymiane teraz i koniec ( ͡° ͜ʖ ͡°) wymienili :D