Wpis z mikrobloga

Strzelanina w Teksasie i marzenie konfederatów o wolnym dostępie do broni to kolejny przykład jak chłopski rozum kuców przegrywa z faktami,

W ciągu 50 lat w USA doszło do prawie 200 masakr (masowych strzelanin), to daje średnią jedna masakra na 3 miesiące przez 50 lat. Do takich sytuacji dochodziło w każdym stanie, niezależnie od tego jakie regulacje akurat tam były związane z bronią. Pierwsze masakry miały miejsce już w latach 40-tych gdy w sklepach zaczęła pojawiać się broń automatyczna.

Mam pytanie do kuców, skoro według waszej argumentacji "legalny dostęp do broni" hamuje tylko prawilnych obywateli bo na czarnym rynku każdy dostanie broń.
- czemu w Polsce nie dochodzi do masowych strzelanin?
- czemu w Polsce półświatek praktycznie nie używa broni palnej? Np. gangsterskie grupy kibicowskie swoje porachunki załatwiają nożami, maczetami ale nie bronią palną?

#bekazprawakow. #bekazkonfederacji. #konfederacja. #korwin. #neuropa
  • 111
@rakiwo ja np cieszę się, że nie można posiadać broni. Jezcze 8 lat temu byłem młody i głupi i uważałem coś innego. Teraz wiem, że ludzie są często niezrównoważeni i nie chciałbym, żeby ktoś mi machał bronią przed nosem, bo uznał ze mu zjaechalem drogę.
@robert_malkowicz: Tak łatwy dostęp do broni, to łatwy dostęp do czystej broni. Łatwy dostęp do broni to możliwość posiadania jej w przestrzeni publicznej. Wielu kryminalistów nie używa broni bo

a) boi się, że jak ktoś ich z nią złapie to dostaną bezwzględny wyrok, bo są recydywistami.
b) nie znają jej pochodzenia, może więc być tak, że broń ma historię, którą będą chcieli ich obarczyć.
xD post przed Tobą wyszczególniłem 7 masakr z Europy dokładniej z Czech i Szwajcarii gdzie jest największy odsetek posiadanej broni. Także niezłe xD.


@rakiwo: Przypadki masowych strzelanin masz w całej Europie.

W Szwajcarii, Czechach i Norwegii dochodzi tak samo do takich masakr jak w USA więc chyba jest to problem dostępu do broni xD.


@rakiwo: Pomijając już skalę zjawiska, czego ma to niby dowodzić?
Pobierz
źródło: comment_16535185757ZsAUU3txhWL8EYyJXzKkC.jpg
@rakiwo: Broń nie zabija ja jek pomagam. Broń w rękach idioty sieje spustoszenie a w USA jest mnóstwo idiotów, frustratów i szaleńców. Oby tylko Czarnek nie wpadł na pomysł żeby dawać dzieciom broń do ręki. To generacja zje... kretynów dla których świat rozpocząl się od ery facebooka. Normalny człowiek trzyma broń schowaną w szufladzie albo nosi gaz piepszowy choć każdy pijak nosi ze sobą nóż. I jak tu zabrać każdemu oszołomowami