Wpis z mikrobloga

Strzelanina w Teksasie i marzenie konfederatów o wolnym dostępie do broni to kolejny przykład jak chłopski rozum kuców przegrywa z faktami,

W ciągu 50 lat w USA doszło do prawie 200 masakr (masowych strzelanin), to daje średnią jedna masakra na 3 miesiące przez 50 lat. Do takich sytuacji dochodziło w każdym stanie, niezależnie od tego jakie regulacje akurat tam były związane z bronią. Pierwsze masakry miały miejsce już w latach 40-tych gdy w sklepach zaczęła pojawiać się broń automatyczna.

Mam pytanie do kuców, skoro według waszej argumentacji "legalny dostęp do broni" hamuje tylko prawilnych obywateli bo na czarnym rynku każdy dostanie broń.
- czemu w Polsce nie dochodzi do masowych strzelanin?
- czemu w Polsce półświatek praktycznie nie używa broni palnej? Np. gangsterskie grupy kibicowskie swoje porachunki załatwiają nożami, maczetami ale nie bronią palną?

#bekazprawakow. #bekazkonfederacji. #konfederacja. #korwin. #neuropa
  • 111
  • Odpowiedz
Mam pytanie do kuców, skoro według waszej argumentacji "legalny dostęp do broni" hamuje tylko prawilnych obywateli bo na czarnym rynku każdy dostanie broń.

- czemu w Polsce nie dochodzi do masowych strzelanin?

- czemu w Polsce półświatek praktycznie nie używa broni palnej? Np. gangsterskie grupy kibicowskie swoje porachunki załatwiają nożami, maczetami ale nie bronią palną?


@rakiwo: ja mam pytanie do ciebie:

Czemu Polska nie wyróżnia się zbytnio na tle innych
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv:

No faktycznie nie wiesz, bo w Szwajcarii oczywiście dochodzi do masowych strzelanin

W 2001 r. w Parlmencie typ zabił 14 osób
W 2013 r. w Luzernie typ zabił 3 kolegów
  • Odpowiedz
  • 1
@rakiwo a teraz sprawdź ilość broni na głowę w Europie zachodniej. Gdzie te masakry i strzelaniny? Napisz wprost, że broń nie dla Polaka i robaka, a nie próbujesz się z tym kryć. Dostęp do broni powinien być ułatwiony w sposób pragmatyczny, czyli ja jako odpowiedzialny, niekarany i zdrowy obywatel powinienem mieć prawo, by sobie kupić pół-automat do własnych celów i nie powinno obchodzić żadnego lewusa chcącego ograniczyć dostęp do wszystkiego co
  • Odpowiedz
@karski: xD post przed Tobą wyszczególniłem 7 masakr z Europy dokładniej z Czech i Szwajcarii gdzie jest największy odsetek posiadanej broni. Także niezłe xD.
  • Odpowiedz
@rakiwo: W USA było więcej zabójstw niż w Europie także w czasach gdy broń w Europie była legalna. Imigrancki kraj z gettami, gangami i powszechną narkomanią będzie miał znacznie więcej przestępstw niż inne niezależnie od tego jakie jest prawo do broni. Do tego tam jeszcze dochodzą problemy rasowe oraz wskaźnik przestępczości u czarnych które nie odbiegają od jakichś bantustanów (do czego zresztą Amerykanie się przyczynili swoją debilną wojną z narkotykami).
  • Odpowiedz
  • 2
@rakiwo Zapisujesz się do KS, przechodzisz badania, szkolenie, bierzesz udział w turniejach i kupujesz sobie co chcesz. Tak to wygląda na chwilę obecną. Chcesz mi wmówić, że ktoś kto chce doprowadzić do masowej strzelaniny nie byłby wystarczająco zmotywowany, by przejść taką procedurę?
  • Odpowiedz
@karski: Osoby popełniające takie przestępstwa to w dużej mierze osoby leczące się na depresje i schizofrenicy oraz osoby mające jakieś stadium autyzmu, którzy nie przeszliby badań i wywiadu środowiskowego więc tak chce ci wmówić, że nie dochodzi do masowej strzelaniny dzięki tym restrykcjom.
  • Odpowiedz
  • 1
@rakiwo aha, bo ty tak twierdzisz? Osoby z takimi zaburzeniami mogłyby z łatwością wjechać w przystanek autobusowy pełen ludzi. Skuteczność byłaby całkiem niezła. Nie słyszałem ostatnio o takim przypadku.

Niezła beka xD teraz sam twierdzisz, że takie osoby nie dostałyby pozwolenia, wiec o co ci człowieku chodzi?
  • Odpowiedz
@rakiwo:
Ciekawe!
A co jest równie ciekawe? Niedaleko nas jest kraj gdzie naprawdę wielu obywateli ma broń - ten kraj to Szwajcaria.
Nie kojarzę strzelanin w Szwajcarii co kwartał.
Może są inne kraje gdzie obywatele też mają broń i warto się temu przyjrzeć szerzej zamiast wybierać jeden kraj bo wydaje się, że temat jest nieco bardziej złożony niż dużo broni w kraju oznacza dużo strzelanin.
  • Odpowiedz