Wpis z mikrobloga

Strzelanina w Teksasie i marzenie konfederatów o wolnym dostępie do broni to kolejny przykład jak chłopski rozum kuców przegrywa z faktami,

W ciągu 50 lat w USA doszło do prawie 200 masakr (masowych strzelanin), to daje średnią jedna masakra na 3 miesiące przez 50 lat. Do takich sytuacji dochodziło w każdym stanie, niezależnie od tego jakie regulacje akurat tam były związane z bronią. Pierwsze masakry miały miejsce już w latach 40-tych gdy w sklepach zaczęła pojawiać się broń automatyczna.

Mam pytanie do kuców, skoro według waszej argumentacji "legalny dostęp do broni" hamuje tylko prawilnych obywateli bo na czarnym rynku każdy dostanie broń.
- czemu w Polsce nie dochodzi do masowych strzelanin?
- czemu w Polsce półświatek praktycznie nie używa broni palnej? Np. gangsterskie grupy kibicowskie swoje porachunki załatwiają nożami, maczetami ale nie bronią palną?

#bekazprawakow. #bekazkonfederacji. #konfederacja. #korwin. #neuropa
  • 111
  • Odpowiedz
@malinq: Jeżeli mowa o masowych strzelaninach bez motywu, to różnorodność grup etnicznych ma praktycznie żadne znaczenie. W USA najczęściej sprawcami są osoby białe, często z konserwatywnymi poglądami. W Szwajcarii podobnie, mimo, że mieszka tam duża diaspora z Bałkanów szczególnie Albańczyków.

W ciągu 25 lat w Szwajcarii doszło do 8 masowych strzelanin, mówimy o kraju 40 razy mniej ludnym od USA. To oznacza, że statystycznie w Szwajcarii masz większe prawdopodobieństwo wystąpienia
  • Odpowiedz
@atrax15: w którym miejscu ja niby dałem do zrozumienia, ze na czarnym rynku każdy dostanie broń, skoro kierujesz w moją stronę takie zarzuty?
  • Odpowiedz
masowych strzelaninach bez motywu


@rakiwo: wojny gangów to nie lepszy motyw od #!$%@? prawiczków, przecież najwięcej zabójstw z usa z użyciem broni czarnej jest dokonywanych przez czarnych na czarnych
  • Odpowiedz
  • 1
@tomkers mój zawód nie ma z tym nic wspólnego, za to charakterystyka mojej pracy ma, gdyż jestem marynarzem, którego często nie ma w domu
  • Odpowiedz
@malinq: to nie jest kwestia koloru skóry tylko rozwarstwienia społecznego. W Polsce przy podobnym prawie jak w USA rolę czarnych przejęłyby dresy z blokowisk (zresztą miałeś przedsmak tego w latach 90-tych). W Szwajcarii wygląda to trochę lepiej, bo tam praktycznie nie ma klasy niższej.
  • Odpowiedz
@yourfatherdrunk: @rakiwo: Ale w dalszym ciagu to nie wyjasnia dlaczego nie ma strzelanin z bronia czarnoprochowa. A ta jest dostepna juz od dziesieciu lat za smieszne sumy lub na raty nawet. IMHO to dosc jednostronne podejscie. Po prostu wbrew pozorom Polska jest dosc wyedukowanym krajem bez milionow ludzi zyjacych w gettach ktorzy jedynie otarli sie o cywilizacje w tym pokoleniu. Oczywiscie w porownaniu do USA.
  • Odpowiedz
  • 0
@rakiwo a ile srednio osób zginęło podczas tych masakr (co tak lubisz podkreślać) w Szwajcarii a ile w Stanach? Zaskakujące, że w ogóle nie odnosisz sie do broni białej, tylko broń palna tak cię swieżbi.
  • Odpowiedz
@malinq: Na co mam mieć dowód? Na to, że osoby czarne są z reguły gorzej wykształcone i mniej zarabiają w stanach od osób białych, czy na to, że istnieje korelacja między biedą a skłonnościami do popełniania przestępstw? Bo to chyba jest dość oczywista rzecz i istnieje na to dziesiątki badań od kilkudziesięciu lat?
  • Odpowiedz
@rakiwo: Dwa rewolwery zaladowane to koszt ponizej 3000 zlotych. Masz 12 strzalow. Nikogo po jednym strzale nie obezwladnisz ot tak. Co to za argument prosze Szanownego Pana?
  • Odpowiedz
@rakiwo: Poza tym podbito nimi "Dziki Zachod" A tam przeciwnikami nie byly dzieci ze szkoly tylko niejednokrotnie cholernie sprawni indianscy wojownicy. Takze ten...
  • Odpowiedz
@Niedobry: Chodzi o czas przeładowania, broń automatyczna strzela seriami, czarnoprochowiec nie, między jednym a drugim strzałem jest kilka sekund, w przypadku ruchomego celu jest to wystarczająco dużo na ucieczkę czy w przypadku większej ilości osób obezwładnienie. Jest to broń nieefektywna w dzisiejszych czasach.
  • Odpowiedz
@rakiwo:
-Miedzy jednym a drugim strzalem kilka sekund?
To kompletna nieprawda, odciagniecie kurka to mgnienie oka.

-Przeladowanie mozna tez przyspieszyc wymieniajac pusty beben na
  • Odpowiedz
@rakiwo: to nie jest problem dostępu do broni, spójrz na Szwajcarię, Norwegię czy chociażby Czechy. Problemów jest kilka:
-edukacja,
-kultura oświecenia "woke",
-niekontrolowany przez rodziców dostęp we wczesnym wieku do informacji - internet,
-czarnuchy i można by tak dalej wymieniać
  • Odpowiedz
@rakiwo: przecież w Polsce jest wolny dostęp do broni, tylko jest zagmatwany biurokratycznie i trzeba się bawić w związki strzeleckie, a nie każdemu się chce
Trzeba być głupim żeby myśleć iż strzelaniny w USA wynikają z dostępu do broni a nie głupoty społeczeństwa, ostracyzmu społecznego wśród młodzieży, niesamowicie dużej przestępczości i nieodpowiedzialności rodziców oraz pracowników ochrony
  • Odpowiedz
-Miedzy jednym a drugim strzalem kilka sekund?

To kompletna nieprawda, odciagniecie kurka to mgnienie oka.

-Przeladowanie mozna tez przyspieszyc wymieniajac pusty beben na zaladowany.


@Niedobry: #!$%@?, próbowałem takiego strzelania z remika 44 kolegi, #!$%@? to warte, przepaść między tym a moim glockiem jest potężna.
  • Odpowiedz