Wpis z mikrobloga

@mizantrol: Nie czaję. To spalenie zioła to narkomaństwo ? Substancje psychoaktywne są dla ludzi, warunek jest taki żeby nie przesadzać i się nie #!$%@?ć. Niestety wielu osobom się to nie udaje. Niezależne czy to krysztął, opio, mj czy alko a nawet szlugi czy kawa.
@BooB: ludzie jak nie wypiją kawy przez 1 dzień są mega poirytowani, widziałem na własne oczy. Jak w podróży nie zatrzymasz się na stacji "na fajka" jest jeszcze gorzej. Uzależnienie od mj to #!$%@?, ale to jednak nikotyny jest uzależniona 1/3 Polaków.
@sing: no ale kawa nie ma negatywnych skutków zdrowotnych, raczej miedzy marychę, alkohol i fajki bym jej nie wkładał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BooB: ale wpływ na człowieka widać niemal od razu, nawet jeśli to w 90% placebo (co zresztą już nie raz potwierdzono) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja tylko bronię mirka wyżej, który pisze że "substancje psychoaktywne są dla ludzi". Skoro kawa jest taką substancją i za bardzo nie szkodzi, a wręcz pomaga flegmatykom to nie jest zakazana. Papierosy za to działają w drugą stronę i uspokajają choleryków, choć
@sing: Udowodniono, że picie kawy w umiarkowanych ilościach (3-5 filiżanek dziennie) zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci, rozwoju chorób układu krążenia, zespołu metabolicznego, cukrzycy typu II czy niektórych nowotworów.
@sing: ale ja w pełni się zgadzam że wszystko jest dla ludzi tylko z umiarem, tylko ta kawa mi tam jakoś tak nie pasuje, bo nawet jej nadużywanie raczej nie ma tak negatywnych skutków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja nie czaje po co ludzie piszą takie rzeczy na tym tagu , typowy Polak. Jeżeli dla Ciebie trawa to mocny drag to ci powiem ze wiesz bardzo mało o substancjach psychoaktywnych, bez pozdrowień