Wpis z mikrobloga

@MePix: tu chyba trzeba dodać kilka dodatkowych wymiarów (poczytaj co to tesserakt).

Odnosząc do ziemi, co już ktoś zaczął, ale urwał w połowie:

- gładka kula jest skończona jeżeli mówimy o powierzchni (poruszasz się po powierzchni nie odrywając się od niej), ale nie posiada granicy powierzchni (rysując po niej linię długopisem nigdy nie dojdziesz do granicy, ale wielokrotnie trafisz w ten sam punkt),

- Wszechświat jest więcej niż trójwymiarowy -
  • Odpowiedz
@regulamin_serwisu_wykop czyli teoretycznie, gdzieś to światło z naszej planety sprzed kilkunastu milionach lat nadal gdzieś jest w przestrzeni. Czyli teoretycznie przy odpowiedniej technologii dałoby się przechwycić to światło i zobaczyć ten zapis sprzed milionów lat. Tak samo można by było zobaczyć ziemię podczas drugiej wojny światowej, lub to co działo się przed chwilą. Zatem w teorii, skoro rok świetlny to odległość jaką pokonuje światło w ciągu roku, to po opracowaniu silnika
  • Odpowiedz
Kolego jest 00:18 a ja zamiast spać to przez Ciebie siedzę i rozmyślam o wszechświecie oraz mam rozkminy na temat tego po co w ogóle jest życie skoro w tej olbrzymiej przestrzeni nie ma to żadnego sensu (


@Kolikol: lol, czemu życie ma być po coś? Wszechświat nie ma celu. Nie ma stwórcy. Nie ma rozumu.

Kamień nie myśli, pustka w lodówce nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
regularnie zdarza mi się taka sytuacja że trafiam wieczorem na jakiś wątek o kosmosie, i potem zamiast iść spać to do 3 w nocy o tym czytam, już mam 6 kart otwartych przez ten wpis xD


@Kien: #!$%@? (°°
  • Odpowiedz
Czyli jak rozumiem, z racji tego że przestrzeń się rozszerza, stałe tracimy obiekty ze swojego widnokręgu wszechświata, które są na jego granicy? Czyli niejako wypadają poza obszar obserwowalny - do miejsca które równie dobrze może być miliardy razy większe nic to co myślimy że jest wszystkim. A może w tym miejscu symulacja się kończy na dobre lub tam dalej wszystko zmienia się w pytonga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@chud: @spere: to teraz czekajcie, co widzimy podczas zaćmienia słońca? Obraz sprzed 8 minut zasłonięty przez cialo niebieskie z opóźnieniem ~1,05 sekundy. Lo #!$%@?, ułamki piętrowe
  • Odpowiedz