Wpis z mikrobloga

@Bonnie_the_Cat: ktoś kto pierwszy raz jedzie daną drogą może nawet nie wiedzieć o istnieniu jakiejś drogi rowerowej w lesie. Zamiast wyprzedzić i pojechać dalej usiłujesz doprowadzić do wypadku?
Tu masz sytuacje gdzie jest ciemna noc, deszczu a i tak jadą jezdnia zamiast ddr.


@NoMoRe: Byli na tyle dobrze widoczni, że zdążyłeś ich zobaczyć, sięgnąć po telefon i zrobić im zdjęcie jak byli jeszcze sporo przed tobą. XD

Ja wolę drogę w takiej sytuacji, bo gdy mi jakieś zwierzę, choćby kot, wyskoczy z pobocza przed koło, to mam więcej czasu i miejsca na reakcję. Gdyby tam im zwierzę wyskoczyło na
@Antibambino: Przeczytaj wszystkie moje posty. Ich tam jeździło pelno bo był festiwal.

Nie za bardzo rozumiem argument ze zwierzętami. Ja mam tez autem jezdzic po ddr jak droga jest w na tyle złym stanie ze jest niebezpieczna?

Mnie to wkurza, bo od lat były lamety ze nie ma na tym odcinku ścieżki. Teraz jest, 18 km wybudowane za w #!$%@? pieniędzy? I co? Gowno. Tez źle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NoMoRe: to nie Paris Roubaix. Mając np 130 km w nogach jedz po niej do domu. Nie ma szosie takie rzeczy. Taka ścieżka się nadaje dla starych bab z wnuczkami jadącymi do biedronki.
@axelrodi: tak samo jak nie przejmują się piesi i kierowcy.

Ddr gdzie pieszego być nie może - #!$%@? tam idzie typowa madka polka z 4 bombelkami i kundlem wielkości szczura że się przejechać nie da - gwarantuje ci że bagiety na coś takiego nawet nie spojrzą xD

Wszyscy mają #!$%@? na przepisy, każda grupa która porusza się po drogach, chodnikach i ddrach
mordo, doliczyłem się 16 rowerzystów, to łączny mandat wyniesie 800 zł, a Ty nabileś 1500 i 15 pkt. Zastanów się nad sobą, bo jeszcze kogos zabijesz, jak będziesz bawił się telefonem, zamiast obserwować drogę :/


@NoMoRe: poprawka, łącznie 900 zł dla rowerzystów, a dla Ciebie 2000 zł i 20 pktow. Wyślesz zgłoszenie nie policję z tymi fotkami i się pod nim podpiszesz? Pan bagieta na 100% Ci uwierzy, że żona fotki
@Massad: Decyzja ministra nie jest sprzeczna, a jest doprecyzowaniem przepisów z ustawy. W PORD nie ma obecnie zapisu o obowiązku jazdy DDRiP, bo jest on w rozporządzeniu.
Między 2011 a 2014 to może było niedoprecyzowane, ale teraz moim zdaniem nie ma niestety żadnych wątpliwości.
Chyba że wiesz o dokumentach ważniejszych od rozporządzenia, gdzie jest zapisany brak obowiązku jazdy po DDRiP, albo są jakieś wyroki sądu którymi można się podeprzeć w tej
@Massad: Decyzja ministra nie jest sprzeczna, a jest doprecyzowaniem przepisów z ustawy. W PORD nie ma obecnie zapisu o obowiązku jazdy DDRiP, bo jest on w rozporządzeniu.


@elpidiusz: do 2011 było to wpisane w ustawę a potem zostało z niej usunięte. Było precyzyjne. Ba w 2011 dodano pierwszeństwo pieszych na DDPiR.

Do tego przeformułowano obowiązek jazdy po DDR.

Za to w rozporządzeniu jest kopia tekstu z ustawy sprzed 2011.

Nic
Teraz jest, 18 km wybudowane za w #!$%@? pieniędzy?


@NoMoRe: I za czyje pieniądze? Goście na szybkich rowerach szosowych płacą zwykle spore podatki, bo taki rower to 10-60 tys. Ale jakiś seba w złomie za 2 tys. który nie powinien przejść przeglądu będzie sobie drogę zawłaszczał. XD
Skumaj jedną prostą rzecz: wszyscy na tych drogach się mieścimy: puszkarze, motocykliści, rowerzyści, tirowcy i wuj wie kto jeszcze. Jak przestaniesz się mieścić przez
@DexterFromLab: to może dla własnego bezpieczeństwa siedź w piwnicy i nie wychodź z domu.

Jazda chodnikiem jest dużo bardziej niebezpieczna bo nikt się nie spodziewa szybkiego obiektu na chodniku. Wiec łatwo dostać strzał z boku od samochodu wyjeżdżającego z nieruchomości, bocznej ulicy, drogi leśnej.