Wpis z mikrobloga

Tez ścieżka asfaltowa


@NoMoRe Ja tam widzę kałuże. Na ścieżce na pierwszym zdjęciu pewnie też były.

Tu już kostka, ale płaska


@NoMoRe tak.. dzielona z przechodniami, czyli trzeba non stop patrzeć żeby pod koła nie dostało się dziecko albo stara baba. Podobnie jak ostatnie wstawione zdjęcie.

Znów płaska kostka


@NoMoRe Przecież to chodnik. Po chodniku się nie jeździ jak jest asfalt.

Ps. nie jestem fanką roweru, zauważam tylko.
@WielkiNos: Tam jest wszedzie ścieżka rowerowa, szeroka, ładna. Serio.
A tam gdzie widzisz kałuże mogę któregoś dnia stanąć i zrobić Ci zdjęcie jak to wyglada. Codziennie jeżdżę tamtędy do pracy.
Generalnie ta trasa to jedna z fajniejszych w całej okolicy.
@NoMoRe: jazda rowerem po jezdni, gdy obok jest DDR to jest tak marginalne zjawisko, że nie mam pytań xD za to oczywiście rozumiem, że nie przeszkadza ci #!$%@? się samochodami na chodniki absolutnie wszędzie, od Helu po Tatry XD
@witold54: Tak marginalne jak widać po zdjęciach. Nawet w nocy jechali po jezdni

A kto powiedział że mi nie przeszkadza? Tez mi przeszkadza. Nigdy sam nie staje na chodniku, ze względu na to ze szanuje swoje auto i wiem ze może się to skończyć tym ze ktoś je życzliwie np porysa. W miastach wręcz szukam płatnych parkingów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NoMoRe: pogódź się z tym, że tutejsi pedalarze to mistrzowie fikołków i odwracania kota ogonem. Polecam używanie spryskiwaczy obok takich dzbanów - może wtedy coś dotrze do pustych łbów.
@Tymajster: https://rawicz24.pl/wiadomosci/budowa-sciezki-rowerowej-z-rawicza-do-osieka-dobiegla-konca/2Hiu6szNeZkQsVWxQwif


@NoMoRe: NA zdjęciach które pokazujesz jest DDPiR po którym rowerzyści nie mają obowiązku jechać. Tak jak pisałem obowiązek został wykreślony w 2011 roku.

DDPiR należy traktować jak szeroki chodnik z dopuszczonym ruchem rowerowym. Jest to infrastruktura głownie dla pieszych z dopuszczeniem ruchu lokalnego jak dzieci do szkoły, rodzice z dziećmi, starsze osoby jadące powoli. Pretensje miej do polityków którzy chcieli zrobić coś taniej i zamiast zrobić przepisowe DDR
@Massad: Nie wiem co wam rowerzystom trzeba zrobić żebyście zaczęli korzystać z infrastruktury. Najlepiej trzypasmowe autostrady rowerowe co?

A artykuł jest z lutego. Ścieżka jest dawno otwarta
Nie wiem co wam rowerzystom trzeba zrobić żebyście zaczęli korzystać z infrastruktury. Najlepiej trzypasmowe autostrady rowerowe co?


@NoMoRe: Nie. po prostu kompletnej infrastruktury rowerowej (z możliwością wjazdu na każdą drogę która jest dostępna dla jadących jezdnią), a nie łaskawego wpuszczania na infrastrukturę pieszą.

Bo to co jest na zdjęciach to jest infrastruktura piesza z której rowerzyści mogą korzystać, a nie infrastruktura rowerowa. A artykuł w gazecie po prostu kłamie nazywając to
@Massad: Jesteś pewien ze nie są zobowiązani jechać ddpir? Z tego co np tu jest napisane wynika ze jednak musza


@NoMoRe: tak, ale już wcześniej pisałem. Obowiązek jazdy DDPiR został zniesiony decyzją sejmu w 2011. Rozporządzenie jest aktem wydanym przez ministra w 2014. Decyzja ministra jest w tym przypadku sprzeczna z decyzją sejmu i z tego powodu nie obowiązuje.

Do tego, co warto zauważyć, czytając tekst z tego rozporządzenia to
@Massad: nie mam zamiaru się kłócić, ale tu tez jest napisane, ze jest nakaz jazdy dla rowerów:


@NoMoRe: bo to jest rozporządzenie o którym pisałem. I do którego odnosił się artykuł który zalinkowałeś wcześniej. Więc nic dziwnego że jest to tutaj napisane. Bo inaczej wszystkie inne artykuły nie miały by żadnego sensu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xhkk: mówię o sytuacji, gdy na prostym, ponad 10 km odcinku pedalarze jadą jezdnią zamiast biegnącą równolegle w lesie asfaltową ścieżką. Takich będę #!$%@?ł za każdym razem, bo absolutnie nic ich nie tłumaczy.