Wpis z mikrobloga

@JeszczeZyje Ojezu, tak. Dorosły obrzyganiec here. Po latach mózg już reaguje tak, że nawet jak wsiadasz do czyjegoś auta i czujesz ten zapach (takie jakby spaliny połączone z nagrzanym plastikiem, jeszcze jak ktoś ma choinkę zapachową która #!$%@? to efekt się potęguje, albo płyn do spryskiwaczy), to robi ci się niedobrze, mimo, że auto dopiero rusza ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@bomba4 Nie wiem, czy kiedykolwiek płynąłeś statkiem albo promem. Tam to chorobę lokomocyjną (morską) ma znacznie więcej osób niż w jakimś autobusie i niektórym naprawdę współczuję.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@manny24: raz byłem na pokładzie jakiejś łajby w Gdańsku. Jakaś masakra. Jak najszybciej chciałem stamtąd wyjść
  • Odpowiedz
Nie wiem, czy działa podczas podróży (przeszło z wiekiem na szczęście, więc nie ma jak przetestować), ale jak mnie muli w domu albo podczas grania w niektóre gry (szczególnie te z motion blurem i niskim polem widzenia), to pomaga picie mleka z 1-2g (tak z pół łyżeczki) imbiru. Jak nie potraficie zdzierżyć smaku, to można kupić w kapsułkach.

Ginger has long been used as an alternative medication to prevent motion sickness. The
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: A masz patent dlaczego w pociągu nie ma się choroby lokomocyjnej? Czy ty miałeś? Niby mniej trzęsie i w ogóle. Ktoś napisał ze w tramwajach tez nie ma, ja w takich starych rozklekotanych potrafię dostać jeszcze choroby xd

A z pociągu pamietam tylko jedna sytuacje jak raz patrzyłem na pociąg towarowy który jechał w przeciwnym kierunku i mój błędnik nie wyrobił i momentalnie niedobrze mi się zrobiło xd
  • Odpowiedz
@bomba4: mam już zaraz 31 lat i nadal mnie łapie czasem choroba lokomocyjna choć dawno nie rzygałam. Nie kieruje, zawsze jako pasażer. Krótkie trasy jeszcze ok siedziec z tyłu ale z całkowitym zakazem zaglądania w telefon. W długie trasy jest ok jeśli siąde z przodu.
Tabletki z imbirem lub imbir to jedyne co mi pomaga.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Konata: No ja mam prawie 30, w telefon to przez 2-3 minutyas mogę patrzeć, potem zaczynam mieć nudności. Najważniejsze to patrzeć przez szybę i jak pogoda pozwala to trochę uchylić okno
  • Odpowiedz