Wpis z mikrobloga

Ja nie wiem, jak może bawić tak prostacki i prymitywny humor, którego fundamentem jest rzucanie #!$%@? i #!$%@?. Nie zrozumcie mnie źle - lubię dobry, chamski żart ale niech chodzi w nim o coś więcej, niż w tych polskich stand-upach. Przecież jak widzę reklamy na Comedy Central i patrzę na to TURBOŚMIESZNE zapowiedzi, to żenadometr poza skalą.

W temacie tego rodzaju występów zdecydowanie wersja amerykańska. Mistrzowie w swoim fachu tacy, jak Bill Burr, czy Eddie Murphy za swoich złotych lat, kiedy jechał bez pardonu po wszystkich jak leci, tudzież Chapelle, Gervais(tak, wiem że Brytol ale w Stanach bardzo znany, jak wiadomo). W ich przypadku niejednokrotnie przekazują jakieś kontrowersyjne dla społeczeństwa teorie, ubrane w bardzo dobry, nieraz ciężki żart, a sposób opowiedzenia jest nieraz naprawdę mistrzostwem świata.

Za to w Polsce wychodzi to wyjątkowo nieudolnie i pseudośmiesznie. Poniżej dwa cytaty doskonale oddające moje nastawienie do tego:

"Pomimo iż standup wywodzi się z zachodu, to polscy standuperzy nie odrzucili tradycyjnych wartości polskiej sceny komicznej i na wzór kabaretów są nieśmieszni"

"Polski stand-up jest jak Mazurska Noc Kabaretowa dla ludzi poniżej 40. roku życia."

#bekazpodludzi #bezbek #humor #heheszki #polska
DonTommasino - Ja nie wiem, jak może bawić tak prostacki i prymitywny humor, którego ...

źródło: comment_1653050715NA3sKICA7SFdvmWbnNFFNZ.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
@DonTommasino: może to być dla ciebie szok, ale niektórzy nie mają kija w dupie i ich to bawi. Gdyby tak nie było to spora część filmów nie miałaby ponad 1mln wyświetleń po tygodnu ;) Poza tym jeśli obejrzałeś jeden występ i ci się nie podobał to nie znaczy od razu, że każdy stand-uper jest do niczego.
  • Odpowiedz
@DonTommasino czytam kolejny post o stand upie mówiący że stand up to gówno. Już mam polecać Billa burra jako perełkę w calym morzu gówna. A ty mówisz że to mistrz. I nie mam teraz co polecić. How dare you
  • Odpowiedz
jak widzę reklamy na Comedy Central


@DonTommasino: #!$%@?ąc od tego czy masz rację co do polskiego stand-upu to reklamy stand-upu to jest kompletne gówno i bezsens. Niby jak chcesz oddać monolog, który do puenty prowadzi przez kilka minut w kilkusekundowych urywkach? xD Najlepszego Carlina mogliby tak pociąć i wyszedłby kompletny bezbek i nie wiadomo o co jakiemuś dziadkowi chodzi
  • Odpowiedz
@DonTommasino: a ja tam sobie idę jako plebs obejrzeć w niedziele paczesia i mam #!$%@? na wasze arystokrackie poczucie humoru ( ͡° ͜ʖ ͡°) p.s. tak na prawdę to też byście z chęcią poszli, ale:
1. boicie się wyjść z piwnicy.
2. nie macie pieniędzy na bilet.
3. nie macie dziewczyny / narzeczonej / żony żeby ją zaprosić a samemu wam głupio bo jesteście przegrywami
  • Odpowiedz
@DonTommasino: Pracuję w klubie, w którym kilka razy w miesiącu występują różni stand uperzy, widziałam ich już naprawdę sporo, i powiadam Wam, najlepszy z nich jest Abelard Giza.
  • Odpowiedz
@DonTommasino: Ja byłem na stand up który mnie ubawił, Bałtroczyka.
Ale to nie jest impreza dla ludzi poniżej 40-tki.
A z Lotkiem, jak jeszcze był amatorem to wystąpiłem kiedyś na tym samym open-mic i wtedy był zabawny sam w sobie, nie miało znaczenia co mówił ale jak mówił.

Gx
  • Odpowiedz
Zły PR polskiemu stand upow robi przede wszystkim Pacześ


@Pajakoss: THANK YOU!

Generalnie to dziwi mnie, że masa osób jego i Lotka utożsamia z całym polskim standupem. Ten pierwszy to jest ekwiwalent losowego polskiego kabaretu po 2000 roku, którego szczytem występów jest wulgaryzm. Ale jako ex-handlowiec ma dobry management i kontakty, więc w zasadzie moje zdziwienie powinienem zamienić na "jest sprawnym biznesmenem". PS. Widziałęm 2 jego programy / speciale. Prychłem 1,5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@DonTommasino: W punkt. Jeszcze ze 2 lata temu na wykopie był kult standupów i jechania po kabaretach xDDD Lubię dobry humor ale standupy są dla mnie gorsze od kabaretów. Tylko wyczekuje się na bluzgi i tyle... (,)
  • Odpowiedz
@DonTommasino: Irytuje mnie takie spłaszczanie tematu. Równie dobrze można powiedzieć "polska muzyka to syf" i dać za przykład zenka martniuka.

Są ciekawe stand-upy, są fajne rzeczy w których nie uświadczysz przekleństw.

Cóż, że ludzie chcą oglądać Paczesia, który ma 3 żarty na krzyż, o Łodzi, żulach i podobne #!$%@?. A są fajne programy.

Powiedz mi, że taki Syrek-Dąbrowski ostatnie dwa programy ma z dupy. No nie, są ciekawe, są zabawne.

Oczywiście
  • Odpowiedz