Wpis z mikrobloga

Ja nie wiem, jak może bawić tak prostacki i prymitywny humor, którego fundamentem jest rzucanie #!$%@? i #!$%@?. Nie zrozumcie mnie źle - lubię dobry, chamski żart ale niech chodzi w nim o coś więcej, niż w tych polskich stand-upach. Przecież jak widzę reklamy na Comedy Central i patrzę na to TURBOŚMIESZNE zapowiedzi, to żenadometr poza skalą.

W temacie tego rodzaju występów zdecydowanie wersja amerykańska. Mistrzowie w swoim fachu tacy, jak Bill Burr, czy Eddie Murphy za swoich złotych lat, kiedy jechał bez pardonu po wszystkich jak leci, tudzież Chapelle, Gervais(tak, wiem że Brytol ale w Stanach bardzo znany, jak wiadomo). W ich przypadku niejednokrotnie przekazują jakieś kontrowersyjne dla społeczeństwa teorie, ubrane w bardzo dobry, nieraz ciężki żart, a sposób opowiedzenia jest nieraz naprawdę mistrzostwem świata.

Za to w Polsce wychodzi to wyjątkowo nieudolnie i pseudośmiesznie. Poniżej dwa cytaty doskonale oddające moje nastawienie do tego:

"Pomimo iż standup wywodzi się z zachodu, to polscy standuperzy nie odrzucili tradycyjnych wartości polskiej sceny komicznej i na wzór kabaretów są nieśmieszni"

"Polski stand-up jest jak Mazurska Noc Kabaretowa dla ludzi poniżej 40. roku życia."

#bekazpodludzi #bezbek #humor #heheszki #polska
DonTommasino - Ja nie wiem, jak może bawić tak prostacki i prymitywny humor, którego ...

źródło: comment_1653050715NA3sKICA7SFdvmWbnNFFNZ.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
@DonTommasino: rzucanie #!$%@? - o nie jakie słabe
prymitywne jechanie po wszystkich - łoo #!$%@? HALYNA ale to jest pryma sort humor

nie żebym bronił polskich standupów ale odpłynąłeś z tymi teoriami, ogladanie wiekszości amerykańskich standupów to jak słuchanie kłótni 2 10-latków wzajemnie sie wyzywających.
  • Odpowiedz
@DonTommasino: Miałam identyczne podejście, ale zaczęłam chodzić na Comedy LAB w Krakowie i zmieniłam zdanie. Jest kilku naprawdę dobrych standuperów w tej grupie: Zbychu Grabowski, Damian Skóra, Tomek Machnicki, Łukasz Raszka i kilku innych. Niektórzy mają coś tam na yt wrzucone. Polecam szczególnie Skórę.
Zgadzam się też z którymś z komentarzy powyżej, że kobiety się totalnie do tego nie nadają. Są wręcz niesmaczne, żenada nie do rozchodzenia
  • Odpowiedz
@DonTommasino: te pożal się Boże „stanD-UPY” to jest zakała CC. Byłem zmuszony oglądać ich końcówki, bo potem leciały kolejne odcinki „Włatców móch”, ale zgrzytałem zębami za każdym razie. to nie jest dno, tylko 100 metrów poniżej dna.
  • Odpowiedz
@DonTommasino: pogadałem kiedyś ze standuperem i zapytałem dlaczego to jest właśnie takie do dupy.
No i podał w sumie jedną przyczynę - brak czasu.

Standuper którego pokazują w telewizji musi co chwilę mieć nowy program, a jak ma być dużo i często to będzie lipa.
Bo jak ktoś nie da rady robić materiału dużo i często to TV go nie chce, bo żadna gwiazda.

Chcąc zrobić dobry program trzeba po pierwsze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DonTommasino: problem leży w tym ze kiedys kabaret czy tam standup mial program który grał caly rok. I to był dobry dopracowany program. A teraz trzeba co tydzień nowy bo musi być do telewizji. No i jakość musiała spasc
  • Odpowiedz
@DonTommasino: Sporadycznie coś się śmiesznego zdarzy, np grubas miał kilka fajnych żartów, podobnie cygan z Pruszcza gdańskiego znany z niesmiesznych kabaretów.
Nie jest to coś za co chciałbym zapłacić, ale jak dają za darmo to sobie w tle puszczę jak buduje domek w Minecrafcie czy leżę na łóżku odpoczywając.
  • Odpowiedz
@DonTommasino: Zdecydowanie standup z usa to dwa poziomy wyzej niz polski, oni zartami opowiadaja tez o waznych spolecznie tematach, ze standupow mozna sie dowiedziec wiecej o zyciu w stanach niz z tysiaca filmow. Polecam wystepy Joe Rogana na netflixie. Musze jednak przyznac, ze stare programy Paczesia tez byly zabawne ;)
  • Odpowiedz