Wpis z mikrobloga

W ogóle to chciałbym deweloperom pogratulować pysznej taktyki sprzedażowej. Bez wątpienia można było w październiku, na samym początku cyklu podwyżek stopy, obniżyć cenę 10-15%, wyprzedać z wciąż niezłą marżą, śmiać się teraz z rynku jak pan Hartling, #pdk. Ale komentarze były, że "deweloperzy obserwują rynek". To się naobserwowali. XD Teraz trzeba obniżać cenę bardziej, może jeszcze będzie zysk. A na jesieni to już tylko upadłości. Deweloperka to takie same nosacze jak ich klienci.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #kredythipoteczny #stopyprocentowe
  • 43
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: sorki, masz rację. Ja mieszam trochę wątki i pisze haotycznie. spadków w Polsce nie widać od 2005, nawet ten kryzys w 2008 przeszliśmy bez szwanku.
użycie wykresu z UK chciałem pokazac tylko sytuacje jak wyglądała podczas podobnej sytuacji jak podnosili stopy procentowe w 1970 roku.

W sumie to nieważne. Podobała mi się ta dyskusja bo chciałem żeby ludzie opisujący spadki przekonali mnie że zakup nieruchomości teraz jest głupi. nie
  • Odpowiedz
@wyjechany: jak ktoś potrzebuje mieszkania dla siebie to każdy moment zakupu będzie miał argumenty na to żeby go nie kupować. Po prostu nie ma na to dobrego momentu. Co innego przy zakupie INWESTYCYJNYM(czyli realnie SPEKULACYJNYM). Wtedy moim zdaniem to aktualna sytuacja ma tyle niewiadomych że ja bym się wstrzymal.
  • Odpowiedz
z histori wiemy że zawsze kryzysy łatane są kosztem tych co oszczędzają i klasą średnią.


a jak ktos oszczedza w nieruchomosciach - to tez go to tyczy?

Już teraz rzad wprowadził wakacje kredytowe, kredyty bez wkładu.

Co za chwile wprowadzi żeby "poprawić" sytuację? przymusowe podwyżki dla każdego o 20%?
  • Odpowiedz