Wpis z mikrobloga

Wszyscy się podniecają wynikiem i słowami prezesa Warty Zawiercie Kryspina Barana o tym że jego zespół z 7 budżetem ligi zajął 3 miejsce.

Kilka informacji z środowiska siatkarskiego nt drużyny z 7 budżetem:
1. Michał Winiarski odchodzi z Trelfa po tym jak On lub Zawiercie wykupiło jego kontrakt. Nawet jak sam Michał wykupił kontrakt to chyba nie po to aby zarabiał tam podobne pieniądze. Musiał iśc do Zawiercia nie tylko ze względu na rozwój.
2. Prezes Berlin Recycling Volleys Klaus Henk powiedział że jego libero Santiago Danani odchodzi do Plusligi (Warty Zawiercie) gdyż dostał tam kontrakt 2,5 raz większy niż w Berlinie.
3 Zawiercie podpisuje kontrakt z Kwolkiem a otwarcie się mówi że polscy kadrowicze są jednymi z nadrożnych graczy w lidze. Prócz tego zakładam że Rejno przychodzi do Zawiercia bo dostał lepsza ofertę.
4. w składzie zostaje Uros, Konarski.

Chyba Pan Baran cos kręci bo te informacje z środowiska siatkarskiego jakoś miernie pasują do tego 7 budżetu ligi.
Chyba że sie mylę i ktoś mnie wyprowadzi z błędu? ¯\_(ツ)_/¯

#siatkowka
  • 9
@Ice_Glaze: Kwolo strzelam że może mieć koło 30k miesięcznie, bo kadrowicze kręcą się koło takich, a nawet wyższych kwot, co do libero z Berlina, pytanie czy zarabiał tak aż takie dobre pieniądze? Wiem, że RV to jeden z bogatszych niemieckich klubów, ale te nigdy nie były jakieś bogate. Co do Winiarskiego to ciekawe, nie słyszałem, że miał sam bądź klub wykupić
@SuperGosc11: Co do Winiara.

źródło

Cytat: .. Rok temu związaliśmy się z Michałem trzyletnim kontraktem, ale miał on zapisane różne klauzule, również możliwość wykupienia. Gdy Michał zwrócił się do mnie w styczniu z pytaniem o możliwość wykupu kontraktu przez nowy klub, zgodziłem się na to rozwiązanie. ... - mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Jak znajdę artykuł Berlina też moge podesłać.
@groman43: Ok, zobaczymy, poczekamy co nam powie p. Baran w przyszłości.
Ww zakupy p. Baran robił w styczniu/lutym, nie mógł znać wyniku końcowego drużyny a w tamtym okresie Zawiercie grało z Urosem na rozegraniu. Masz 7 budżet, nie znasz przyszłości, masz duże problemy z drużyną a na rynku robisz zakupy prawie jak Resovia... zuch z Niego.