Wpis z mikrobloga

Niech ktoś mi wytłumaczy jak psu. Jeśli w tamtym czasie 80% pieniążków w obiegu zostało wydrukowane w ciągu 22 miesięcy, to czy nie powinna inflacja wynieść jakieś 500%? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak na mój psi rozum jeśli w obiegu pojawia się 5x więcej pieniędzy to i wartość pieniądza powinna spaść 5x, a tu oficjalnie inflacja max dochodzi do poziomów 8.5%.

No, bo przecież chyba nie przez podwyższanie stóp procentowych tak tą inflację trzymają w ryzach.

#ekonomia #gospodarka #fed #usa #inflacja #banki #obligacje #pieniadze #dolar
aerator-siarkowodorowy - Niech ktoś mi wytłumaczy jak psu. Jeśli w tamtym czasie 80% ...

źródło: comment_1652980617aKncbP2ocCmMAENtpDdLkM.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
Jeśli w tamtym czasie 80% pieniążków w obiegu zostało wydrukowane w ciągu 22 miesięcy, to czy nie powinna inflacja wynieść jakieś 500%? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak na mój psi rozum jeśli w obiegu pojawia się 5x więcej pieniędzy to i wartość pieniądza powinna spaść 5x, a tu oficjalnie inflacja max dochodzi do poziomów 8.5%.

No, bo przecież chyba nie przez podwyższanie stóp procentowych tak tą inflację trzymają
  • Odpowiedz
@aerator-siarkowodorowy Rządy i wielkie korporacje. Wiele sprzedaży surowców dokonuje się w dolarach. Np. Arabia Saudyjska sprzedaje ropę Chinom za dolary . Coś się mówi, że Chiny chcą zaoferować yuany zamiast dolarów, ale Arabowie nic za to nie kupią, a dolar to pewniejsza waluta.
  • Odpowiedz
Jasne, ciekawi mnie tylko jak oni to kontrolują, że te dolary idą w świat i nie wracają do USA pogłębiając inflację.


@aerator-siarkowodorowy: Dolar jest walutą światową, a więc świat nim płaci zwykle. Jest w obrocie na całym świecie a nie u nich tylko. To jak Wielka Brytania w XIX wieku.
  • Odpowiedz