Wpis z mikrobloga

@patchupdate Mam wrażenie że dzisiaj to już każdy bardzo chce w to iść... ale jasne powodzenia, daj znać jako poszło :) btw nie myśl o tym jako o game changerze bo się zepniesz i wypadniesz #!$%@? :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bb89: @Dangarus: techniczna zaliczona, teraz ostatnia rozmowa z team leaderem i dziewczynami z hr i mam nadzieję że to już tylko pro forma jak wszędzie. Nie wiem jak bardzo trzymaliście kciuki ale dzięki( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bb89 @Dangarus: nie pykło, za dużo chyba chciałem, pomimo że powiedziałem na początku lasce z hr i że było to w zakresie oferty, to na ostatni etap dali mi jakiegoś dyrektora który widocznie nie chciał mi tyle dać ... o dziwo sami mnie chcieli zwerbować z LinkedIna i tak myślę teraz po co mi truli dupę
  • Odpowiedz
@patchupdate: Widzę, że to jest częsta praktyka już, że na końcu jest walka z bossem i wtedy cały czar pryska jak sraczka. Ale nie martw się pokazałeś jaja i nie pękłeś, w końcu dostaniesz co Ci się należy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dangarus @bb89: poziom zgłoszenia był entry level w automatyzacji, chciałem 10k brutto, bo obecnie mam 7,5k brutto, miałem być manualnym midem i uczyć się tego automatyzować, zrobiłem kursy z Javy i selenium web driver, no i chyba tą prośbą rozbiłem bank, kij wie, ale spokojnie, zaczynam kolejne rozmowy wkrótce( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dangarus: powiem Ci że ostatnie miesiące to mam straszny rollercoaster. Zacząłem przygodę z IT i chcę wybrać WŁAŚCIWE miejsce w branży. Sąsiedzi z biura to deweloperzy i to oni mnie zarazili bakcylem programowania, namawiając mnie bym siadł do kursu Java. W międzyczasie jestem manualnym testerem, ale uznałem że kod mi się na tyle podoba, że pójdę właśnie w niego. Tylko ... Niestety nie znalazłem ofert na programistę, ofert firm które
  • Odpowiedz
@patchupdate: Jeżeli masz spoko pracę i kasa się zgadza to fakt może nie ma sensu za dużo o tym myśleć. Jednak też jest ważne żeby lubić to co się robi. Czasem trzeba zrobić krok w tył żeby potem dwa w przód. WIem, że to brzmi jak frazesy ale tak jest. To wejśćie w programowanie to też nie musi być rewolucja w Twojej karierze. Możesz dojść do tego bardziej taktycznie. Przerobić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dangarus: @bb89: Panowie, dwa miechy minęły ale uznałem że się pochwalę. Dostałem nową pracę, automation, Java, 9,5k brutto. Będzie testowanie backendu i siedzę teraz na urlopie i oglądam filmy od padżetów i w sumie Yankees teraz o cucumber. No experience here, bardzo dobry angielski, ostatnie pół roku nauki Java i automatyzacji. Straciłem trochę czasu na selenium, bo xpathy i lokatory mi się okazuje się nie przydadzą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bb89: @Dangarus: hej hej, ciągnę wątek( ͡° ͜ʖ ͡°) mega to #!$%@? ale do ogarnięcia, tylko że czeka mnie ogrom pracy i nauki w ich własnych frameworkach tfk i goldfish, jeden oparty o testNG drugi o cucumber. Masakra, ale #!$%@? walczę, przyjęli mnie i okazało się że gość którego miejsce biorę idzie dalej a ja newbie junior automation tester mam to wszystko teraz ogarnąć.
  • Odpowiedz
@patchupdate: Nie przejmuj się, każdy tak zaczyna, najważniejsze żeby wykazywać zaangażowanie i tzw. can-do attitude. Niemniej jednak warto też myśleć o tym co zależy od Ciebie a co od złej organizacji pracy. Jeżeli jesteś juniorem to wsparcie się należy jak psu buda, jeżeli go nie masz i musisz sam po ludziach szukać to nie Twoja wina i oni to wiedzą.
  • Odpowiedz