Wpis z mikrobloga

Rowerzyści mają obowiązek i po CPR jechać


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: I gdzie ten przepis znosi obowiązek stosowania się do znaków np. linii ciągłej? Masz jechać DDR jeśli jest wyznaczona w kierunku którym się poruszasz. Jeśli nie masz możliwości wjazdu zgodnie z przepisami, DDR / DDPR odbija zaraz w inną stronę, musiałbyś się cofać do poprzedniego skrzyżowania, biegnie za linia ciągła, pasem zieleni, kilometr dalej ale rownolegle do jezdni itd. to nie masz obowiązku
  • Odpowiedz
@ZmiksowanaFretka: Ja tam akurat staram się zawsze by ruch przebiegał maksymalnie płynnie, nawet jeśli mnie to kosztuje lekkie przyhamowanie, ale nie wiem czy stwierdzenie płynność ruchu może coś mówić pedalarzowi ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna: No właśnie nikt nie uważa, że ktoś jest lepszy czy gorszy, ale nie znając przepisów i jednocześnie wymagając od słabszych jednostek przestrzegania "prawa" wg własnego widzimisię sami siebie w ten sposób określacie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Nie będę cię uczył przepisów tylko policjant jeśli będziesz je łamał. Jeśli CPR jest wyznaczony wyznaczona dla kierunku w którym rowerzyści się poruszają lub zamierzają skręcić, rowerzysta ma obowiązek korzystania z takiego CPR'a


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Brawo, a teraz znajdź zastosowanie tego w powyższej sytuacji
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Ale w tej nie maja bo musieliby przejechać przez ciągła. Dodatkowo w tym kraju nader często pasek asfaltu wzdłuż chodnika to chodnik a nie DDR czy CPR. W Wawie możesz spotkać asfaltowe chodniki obok DDR z kostki. Albo pasek asfaltu wzdłuż JP2 który przez 2 lata służył do tego żeby SM wlepiała rowerzystom mandaty za jazdę po tym jakże pięknym chodniku zamiast jak prawo nakazuje po jezdni. Albo znak jest
  • Odpowiedz
pajacować - wygłupiać się, zachowywać się niepoważnie, zgrywać się; błaznować


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Trafnie nazwałem twoje zachowanie. Wszelkie interpretacje prawne wprost mówią, że głoszone przez Ciebie tezy są błędne i nie ma żadnego przepisu nakazującego rowerzystom jazdę w tej sytuacji po CPR.
  • Odpowiedz
Ale w tej nie maja bo musieliby przejechać przez ciągła.


@szejsetdwajsciaczy: Nie wypowiadałem się czy konkretnie w tej sytuacji mają taki obowiązek. Aczkolwiek byłbym oszczędny w wyrokowaniu czy na pewno nie mają czy mają bo to zależy od konkretnego oznakowania i sytuacji. To zdjęcie to za mało by to ocenić. Bo jeśli wcześniej była DDR czy CPR oznaczona właściwie, biegła w kierunku dla jakiego jadą (nie ma znaczenia po której stronie)
GlebakurfaRutkowski_Patrol - > Ale w tej nie maja bo musieliby przejechać przez ciągł...

źródło: comment_1652725718xDvRZKQ2I5N19AUjvEYahQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@szejsetdwajsciaczy: @guru8: @sargento: ej, ale wy serio uważacie, że ci rowerzyści, może i nie łamiąc przepisów, robią dobrze jadąc główną ulicą zamiast włożyć odrobinę wysiłku i dostać się na tę ściężkę rowerową?

przecież jadąc po tej ścieżce wyminęliby ten korek i szybciej byliby tam gdzie chcą być xD
  • Odpowiedz