Wpis z mikrobloga

Jako że groźby nuklearne Rosji ostatnio są zbywane śmiechem przez lekkoduchów, przewiduje niebawem użycie taktycznego, niewielkiego ładunku atomowego gdzieś na Ukrainie. Najprawdopodobniej w jakiegoś typu zgrupowanie ukraińskiego wojska w DRL lub pod Kharkivem. Ale się fajniaki zdziwią, że taktyczna broń jądrowa została użyta. Pytanie co zrobi zachód? I co zrobią chińczycy którym nie w smak taki rozwój wypadków? #wojna #ukraina
  • 45
  • Odpowiedz
@3x32: według mnie Rosja użyje broni jądrowej na Ukrainie dopiero gdy będzie poważne ryzyko, że może przegrać wojnę. Lub gdy Ukraina zacznie walić amerykańskimi rakietami dalekiego zasięgu w rosyjskie miasta.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Grooveer Też do niedawna tak uważałem, ale zmieniłem zdanie na odrobinę bardziej radykalne. Rosjanie zwiększą stawkę ryzyka, a zachód ani tym bardziej ukraina nie mają na to raczej żadnej odpowiedzi która nie byłaby nadmierną eskalacją. Jedyne czego nie jestem pewny w tej układance to Chiny. Dzięki za konstruktywną opinie - ciężko o nią tutaj na tagu
  • Odpowiedz
@3x32 Rosja ostatnio zwiększyła stawkę ryzyka wysyłając swoją broń w kosmos, która może zniszczyć zachodnie satelity. Informował o tym Pentagon.
  • Odpowiedz
@3x32: Użycie przez nich broni atomowej będzie znaczyło że już nic więcej nie są w stanie konwencjonalnie osiągnąć i że doszli do ściany, zostanie im już tylko straszenie
  • Odpowiedz
Jako że groźby nuklearne Rosji ostatnio są zbywane śmiechem przez lekkoduchów, przewiduje niebawem użycie taktycznego, niewielkiego ładunku atomowego gdzieś na Ukrainie. Najprawdopodobniej w jakiegoś typu zgrupowanie ukraińskiego wojska w DRL lub pod Kharkivem. Ale się fajniaki zdziwią, że taktyczna broń jądrowa została użyta. Pytanie co zrobi zachód? I co zrobią chińczycy którym nie w smak taki rozwój wypadków? #wojna #ukraina


@3x32:

Mam to samo. Broń jądrowa na Ukrainie działa... a raczej
  • Odpowiedz
Też do niedawna tak uważałem, ale zmieniłem zdanie na odrobinę bardziej radykalne. Rosjanie zwiększą stawkę ryzyka, a zachód ani tym bardziej ukraina nie mają na to raczej żadnej odpowiedzi która nie byłaby nadmierną eskalacją.


@3x32:

To się nazywa Drabina Eskalacyjna xD

No zachód wchodzi po tych szczebelkach mówiąc m.in. o wysyłaniu żołnierzy na Ukrainie. Zaraz mają być tam F-16, ATCMS śmigają... czyli coś tam zachód wspiął się po tej drabinie. A
  • Odpowiedz
  • 4
@3x32 Chińczykom to byłoby bardzo nie na rękę. Atomówki w Japonii, Korei, Tajwanie, Filipinach i Singapurze powstaną krótko potem a potrzebne są Puchatkowi w jego planach jak dziura w głowie. I dlatego sądzę że Putin tego nie zrobi, to zbyt ważny sojusznik by go #!$%@?ć
  • Odpowiedz
@3x32: @Grooveer no jak chcą, żeby dosłownie wszyscy się od nich odwrócili to jest to wyjście. Przecież Chiny za każdym razem jak Rosja wspomina o broni jądrowej natychmiast mówią, że to jest nieakceptowalne. Przez 50 lat zimnej wojny nikt tabu atomowego nie złamał i wątpię, żeby teraz do tego doszło. Prędzej Putina odstrzelą jego własni ludzie, bo wtedy caly rosyjski majątek zagranicą będzie konfiskowany i nikt nie będzie protestował.
  • Odpowiedz