Wpis z mikrobloga

@Bonkojad: droga bez odwrotu. Pisze to z iPhone X 5 letniego, dałem z niego 3,5k i nie mam zamiaru zmieniać. Maca mam z 2018, sprzęt prehistoryczny szukam powodów do zmiany i nie znajduje. Enjoy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unitr-A: no tak średnio xD W sensie jest zajebiście wydajne fo grafiki i animacji, szczególnie przy czasie pracy na baterii, ale tylko wersje M1 max i pro.

Laptop na Windowsie za tą samą kasę #!$%@? tak samo, tylko krócej na baterii trzyma.
@geuze: No to znajdź w tej cenie kompa wykonanego z metalu, z równie zajebistym ekranem oraz jednocześnie takiego, który nie będzie skrzypiał jak passat z pół miliona przebiegu i nie straci na wydajności w pół roku.
No to znajdź w tej cenie


@unitr-A: w której cenie? Którego macbooka masz na myśli?

z równie zajebistym ekranem


@unitr-A: Retina wcale dupy nie urywa, każda marka ma porównywalne ekrany w swojej ofercie - MSI Creator, Dell XPS, HP Envy, Lenovo Thinkpad. Podobny gamut, większość ma już 100% sRGB, a już nawet w laptopach "gejmingowych" siedzą IPSki.

który nie będzie skrzypiał jak passat z pół miliona przebiegu i nie straci
@geuze: Który inny laptop ma ekran z DCI-P3 i podświetleniem na micro-led? Przecież te wszystkie HP i Delle może i mają dobre ekrany ale nawet się nie umywają kontrastem i jasnością do tego w ostatnich MacBookach…
Który inny laptop ma ekran z DCI-P3 i podświetleniem na micro-led?


@mles: praktycznie każda firma ma w ofercie coś z DCI-P3, przecież to już od lat standard. Na pewno MSI ma w serii Creator, kiedyś mieli tez na mini-led, dużo marek ma OLED. Nie chce mi się grzebać jaki rodzaj podświetlenia ma najnowsza seria XD

Przecież te wszystkie HP i Delle może i mają dobre ekrany ale nawet się nie umywają
@geuze: Nie no, pokaż mi jakiś równie wydajny komputer w podobnej cenie z takim ekranem - być może nie mam racji ( ͡º ͜ʖ͡º)
@geuze: Nie no, pokaż mi jakiś równie wydajny komputer w podobnej cenie z takim ekranem - być może nie mam racji ( ͡º ͜ʖ͡º)


@mles: no ale o którym komputerze ty mówisz XDDD??? Przecież Apple ma laptopy od 1200 do 3500€ albo i lepiej. Podaj konkretną konfigurację i cenę.

No i wydajność w czym? Bo M1 super wypada przy transkodowaniu video, ale z kolei sobie
@geuze: Fakt, nie uściśliłem, że miałem na myśli konkretnie MBP Pro M1 z 2021. Na liście którą podlinkowałeś na 5 miejscu. Wydajność we wszystkim poza grami, bo „do grania są konsole” ;) Zauważ, że większość tych „innych” komputerów nie osiąga wydajności M1 bez podłączenia zasilacza. Fajnie, że mają RTXy, ale co z tego jak na baterii nawet wideo sensownie nie obrobisz :)
ale co z tego jak na baterii nawet wideo sensownie nie obrobisz :)


@mles: no, ale nie każdy obrabia video na baterii XD Z resztą pisałem o tym wcześniej, że to jest przewaga Apple akurat, że przeszli na ARM i wydajność na baterii jest imponująca.

Wydajność we wszystkim poza grami, bo „do grania są konsole” ;)


@mles: debilny argument ( ͡º ͜ʖ͡º)

MBP Pro M1
@mles: no i nawet w tej tabelce Jabłko wcale nie jest pierwsze, a inne monitory wiele nie odstają XD Widzę fanboja, więc nie ma co dyskutować dalej.

@geuze: XD Najpierw mi chcesz udowodnić, że są komputery z lepszym ekranem (wyraźnie pisałem o jasności i kontraście), a później gdy brakuje ci argumentów rzucasz fanbojem XD

Jednak potwierdza się to, że zawsze największy ból dupy mają ci, którzy sprzęt Apple widzieli tylko na obrazku ( ͡ ͜ʖ ͡)

Bo żebym ja jeszcze twierdził gdziekolwiek, że Apple takie super… XD
(wyraźnie pisałem o jasności i kontraście)


@mles: masz tam całą listę z lepszą jasnością, został ci tylko kontrast ¯\_(ツ)_/¯ Zacząłeś od P3 i podświetlenia, z czterech rzeczy, które wymieniłeś (P3, mini led, jasność i kontrast) Apple wygrywa tylko kontrastem.

Jednak potwierdza się to, że zawsze największy ból dupy mają ci, którzy sprzęt Apple widzieli tylko na obrazku ( ͡ ͜ʖ ͡)


@mles: widziałem dość -
@open_or_die: no na szczęście od kiedy Adobe uruchomiło model subskrypcji to się wzięli trochę lepiej za wersje swoich cudów na Windowsa. Od lat wiele osób mówiło, że to nie Apple jest wydajniejsze, tylko Adobe lepiej zoptymalizowane pod Jabłko i dopóki Adobe celowało wyłącznie w profesjonalistów, to ci godzili się na kupowanie tego sprzętu, żeby mieć lepszą wydajność i koło się zamykało ¯\_(ツ)_/

Z resztą wystarczy wejść na dowolne forum czy grupę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GnijacyNissan: typowy iphoniage który twierdzi że musi być lepsze bo Apple "think different" wow szkoda tylko że zwróciłem 13 pro i kupiłem s22 ultra bo IOS to kpina to całe gadanie że jest "Simple" jest jednym wielkim żartem już nawiązując do cofania to tutaj możesz i z prawej i z lewej do wyboru do koloru nikt cię do niczego nie przymusza a dla mnie dużo wygodniej cofa się z prawej.
@geuze: w ogóle adobe jakoś dziwnie optymalizuje swoje programy.
mam ultrabooka z ryzenem 7 2600u (4/8) z dyskiem nve któy robi 1500mb/s i starego laptopa z i5 4200m (2/4) ssd samsunga 960 ( czy jakoś tak). i na tym starym złożenie jakieś panoramy w lightroomie trwa 3x krócej mimo że ryży jest przynajmniej 2x wydajniejszy na papierze.
@open_or_die: no niestety, podobnie jak z Apple, Adobe kocha się z duetem Intel + Nvidia. Jak skończę remontować chatę to będę coś składał do obróbki RAWów, może jakieś proste video i nie ma innego wyjścia jak Intel, nawet jeżeli teoretycznie AMD jest lepsze, to do PS i LrC nie ma wyjścia ( ͡° ʖ̯ ͡°) Chociaż podobno się to zmienia.

Z resztą nieraz było z grami podobnie,
Ślinę zbierałem od tygodnia do słoika, żeby starczyło do plucia na biedaków


@Bonkojad: Jeżeli posiadanie iPhone i MacBooka jest dla ciebie synoniem bogactwa to nie tylko jesteś biedakiem w kontekście finansowym ale także intelektualnym xD