Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, czy ktoś tu zna się może na prawie dotyczącym Rodzinnych Ogródków Działkowych? Moja ciocia ma działkę od kilku lat i chciałaby ją sprzedać, ale nie do końca rozumiemy co właściwie możemy, a czego nie możemy zrobić na podstawie tej umowy (pic rel, 3 strony). Czy jakiś mądry Mirek (lub Mirabelka) mógłby nas oświecić?

- czy w ogóle możemy sprzedać prawa do tej działki?
- jeśli tak to czy możemy to zrobić na takiej samej zasadzie jak każdy inny, zwykły ROD?
- czy któryś z zapisów tej umowy wpływa na cenę jaką moglibyśmy sobie zażyczyć?
- czy działka mogłaby cioci lub potencjalnemu kupcowi zostać bez konkretnego powodu odebrana?

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Z góry dziękuję ʕʔ

#prawo #dzialka #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #dzialalnoscgospodarcza
Best_Specjalista - Hej Mirki, czy ktoś tu zna się może na prawie dotyczącym Rodzinnyc...

źródło: comment_1652409608ZlCiaNTmFXM7Azm5MTglhy.jpg

Pobierz
  • 20
@Best_Specjalista U mnie i ogólnie według przepisów rod możesz sprzedać prawa do dzierżawy możesz sobie zażyczyć ile chcesz i rod może odebrać działkę teoretycznie za nic tzn wg ich uznania choć tak naprawdę trzeba być uciążliwym itp
@staryhaliny: Tak, nieczego się nie sprzedaje, tylko odstępuje prawo do dzierżawy za gotówkę.
Działka należy do ROD ale ty płacisz komuś aby zrzekł się prawa do dzierżawy a ty przyjmujesz dzierżawę działki.
Miesiąc temu kupiłem to wiem jak to działa
@Best_Specjalista: Przecież działki się nie sprzedaje tyko przenosi prawo do działki za umówiona kwotę. Naprawdę jesteś tak głupi czy tylko udajesz?
Swoją droga to twoja ciocia musi być niezłą tępa kretynka ze obracała się tyle lat w ROD i miała ogródek, a nawet o nic nic nie wiedziała xD
@Krzysztof53647:

Przecież działki się nie sprzedaje tyko przenosi prawo do działki za umówiona kwotę


Ojej, naprawdę? A popatrz no co napisałem, o tutaj:

- czy w ogóle możemy sprzedać prawa do tej działki?


Do tego:

nawet o nic nic nie wiedziała


???

Krzysiu, jeśli już sprawia ci taką przyjemność obrażanie ludzi w internecie bez powodu, to naucz się najpierw poprawnie czytać i pisać, bo to wygląda po prostu żałośnie. Wstydu nie
@Best_Specjalista: Zamiast wpisać 5 slow w Google to robisz wpis na wykopie, wrzucasz wzór jakiś papierów, narzekasz ze musisz czekać aby dodać kolejny obrazek. Wpisanie frazy w Google zajęłoby ci 10 sekund i już byś miał odpowiedz. Na dodatek zaraz znalazłbyś stronę jakiegoś notariusz gdzie miałbyś Wszytako opisanie w 1 zdaniu.
Autokorekta panie, przekleństwo iosa. Miało być nawet o NIEJ.
Nie, nie mam wstydu, bo jak można mieć działkę i nie