Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Drodzy użytkownicy rowerów. Nauczcie się przynajmniej kilku podstawowych znaków i sygnałów drogowych.
Poza tym wbijcie sobie do swoich zakutych, tempych (to tak celowo z błędem) łbów, że:
- Nie wolno omijać pojazdu (rower to też pojazd), który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu dla pieszych (stoicie i czekacie, aż ludzie przejdą, a nie pchacie się pomiędzy nimi).

- Znak zakaz wjazdu (B-2) dotyczy także rowerów, o ile nie ma dodatkowych tablic pod znakiem (np. tabliczka T-22).

- W Polsce, jak i w większości Europy obowiązuje ruch prawostronny.

- W czasie oczekiwania na sygnał zielony na przejeździe rowerowym, zostawcie miejsce po swojej lewej stronie. Ktoś zawsze może skręcać z drogi poprzecznej.

- Jadą wieczorem czy w nocy włączcie światła. To że wy widzicie, nie oznacza, że was widać.

- Jak na znaku jest strzałka, aby objechać wysepkę z jej prawej strony, to ma być z prawej, a nie lewej.

#rower #rowery #pedalarze #przepisy #przepisydrogowe #ruchdrogowy
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@everybodykombinerki:
Akurat to nie bait, tylko własna obserwacja zachowań zachowań pedalarzy.
Zachowanie kierowców samochodów na drodze jest bardziej przewidywalne niż pseudo-rowerzystów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AbaddonLincoln:
Mi to nie potrzebne, nie mam samochodu.
Ale tu masz rację, kierowcy dość często wymuszają, dlatego lepiej uważać i nie pchać się na zasadzie "mam pierwszeństwo, to jadę".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PrzekliniakCQ:
Sam przyznałeś się, że Prawo o ruchu drogowym, to wysrywy, (czyli że jazda na czerwonym, wymuszanie pierwszeństwa i rozjeżdżanie pieszych jest OK). Więc sorki, że uznałem Ciebie za osobę wyznająca tą zasadę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dodam jeszcze:
- Nie róbcie sobie sweetfoci i nie kręćcie filmików w czasie jazdy.

- Piłeś, nie jedź. Nie ważne czy to samochód, motor, rower czy hulajnoga elektryczna.