Wpis z mikrobloga

mirki, co sądzicie o pomyśle zorganizowania przyjęcia weselnego dla najbliższej rodziny bez wódki na stole, a jedynie z szampanem do torta?

bierzemy z różową w lipcu ślub cywilny z nadzieją uzbierania adekwatnej sumy na wesele z prawdziwego zdarzenia w ciągu roku, dwóch lat i tutaj pojawia się problem:

moja różowa nie chce wódki na tym przyjęciu, bo uważa ze zrobimy z tego miniwesele które będzie trwało do późnego wieczora i nie wypada, byśmy potem te osoby prosili później drugi raz na tą samą imprezę, a ja z kolei uważam że mimo wszystko warto tą imprezę zrobić z alkoholem, aby jednak się goście pobawili i spędzili trochę czasu, aniżeli zjeść obiad, torta i wypad.
oczywiście w zaproszeniach zastrzegliśmy, że to ma być tylko przyjęcie, nie chcemy prezentów ani kopert ani niczego, po prostu przyjdźcie, ale jednak spodziewam się że rodzice, rodzeństwo czy chrzestni zaproszeni na to wydarzenie nie przyjdą z pustymi rękoma - tutaj po prostu postawiłem siebie w roli gościa, tak samo jako gość nie chciałbym przyjść na przyjęcie, które będzie o suchym pysku, gdzieś czułbym jednak niesmak bo to jednak ślub.

pomóżcie mi, czy ja mam złe myślenie i wrzucić na luz, czy może jednak warto próbować przeforsować ten alkohol. dodam, że w żadnej ze stron nie ma problemów alkoholowych w rodzinie, ale obie strony lubią jednak na wspólnych spotkaniach się napić i boję się, że mój ślub zapamiętam jako „stypa”.
#ankieta #pytanie #wesele #slub #wodka #alkohol #zwiazki
  • 151
  • Odpowiedz
generalnie obawiam się o to, że nie będzie czasu ani pieniędzy na inne wesele w przyszłości bo planujemy emigracje i nie sądzę, by nam się chciało za rok czy dwa organizować imprezę, dlatego mam taki ból d0py o to. dodatkowo różowa w związku z tym ze jest mysl drugiej imprezy nie chce zapraszać rodzeństwa rodziców - po sztuce od każdego, co tez tutaj mi średnio pasuje, nie chodzi już nawet o koszta,
  • Odpowiedz
@kamiledgar: Czyli bierzecie ślub, ale nie chcecie go świętować, bo świętować będziecie kiedyś tam. Czy na weselu za rok ludzie będą życzyć najlepszego nowożeńcom, czy starożeńcom? Czy na ślub trzeba się ubrać jak na ślub, czy może casualowo, bo w sumie niczego nie świętujecie?
Wprowadźcie zakaz zdjęć, śpiewów, 0 muzyki no i jeśli ludzie mogliby zostawić uśmiechy na prawdziwe wesele ponad stan na które sprzedacie nerki w przyszłym roku, a wtedy
  • Odpowiedz
@kamiledgar bylismy w podobnej sytuacji, zastanawialiamy się nad weselem i slubem kościelnym, ale uznaliśmy ze po co? Jest milion wazniejszych rzeczy do zrobienia. Trzeba kupić Mieszkanie, wakacje w cieplych krajach czy cokolwiek innego. Wzięliśmy cywilny z przyjeciem dla najblizszej rodziny, a wieczorem z najblizszymi przyjaciółmi imprezka w naszym domu (dosyc gruba jak sie okazalo). Kochamy sie tak samo mocno bez wesela jak i kochalibysmy sie z weselem ;)
  • Odpowiedz
@kamiledgar: Czyli mówisz że planujecie wziąć ślub, urządzić przyjęcie "na niby" i przez 2 lata zbierać pieniądze. Po dwóch latach uzbieracie kwotę która wystarczy na wkład własny na mieszkanie albo na dobry samochód, gdzie obie te rzeczy są znacznym ułatwieniem życia dla młodej pary ale wy powiecie nie, musimy urządzić zaległe wesele i #!$%@? całe oszczędności na dwudniową imprezę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlaczego nie urządzicie po
  • Odpowiedz
@kamiledgar: pół litra 30zl, powiedzmy 25 flaszek to jest 750pln xD no na bank zmieni twoje życie te 7 pak.. ja to bym nawet szampana nie dawał, myślę że obiad też nie potrzebny. Starcza paluszki i cola zero
  • Odpowiedz
@kamiledgar: imho #!$%@?łes sprawę jak planujesz kościelny i imprezę kiedyś tam to cywilny bierzesz ty, świadkowie, rodzice i rodzeństwo robicie co macie zrobić w urzędzie, potem można iść do dobrej restauracji na obiad który ty stawiasz 2-3h pogadali, pojedli do domu won.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@kamiledgar: dziwnie sformułowałeś odpowiedzi do wyboru - albo wódka powinna być albo nie musi. Powinna tutaj nie pasuje. Może, nie musi. Powody twojej różowej wydają się totalnie z dupy, tak samo jakieś dziwne marudzenie na zapraszanie dodatkowych bliskich do wypełnienia sali. Totalnie nawet #!$%@?ąc od tego czy kiedyś to "prawdziwe" wesele zrobicie czy nie - no lol, co za różnica zrobić taką imprezę teraz na jaką wam pozwalają finanse, jaką macie
  • Odpowiedz
  • 2
@kamiledgar jestem za, ale dla mnie alkohol jest bez znaczenia. Za to Twoja rodzina i jej będzie #!$%@?ć o tym przez 3 pokolenia, że wódki nie postawiłeś. Masz to gwarantowane
  • Odpowiedz