Wpis z mikrobloga

Staram się od czasu do czasu robić zakupy, właśnie po to żeby ee wee sklepie spożywczym zobaczyć jakie są ceny, porównuję je też do cen, ee, w skupie, na przykład bardzo ważne jest dzisiaj takie zjawisko, pani mnie pyta o ceny w sklepie, ee, czy o ceny, ee, czy o ceny, ee, rosnące, natomiast, e, po drugiej stronie są rolnicy, rolnicy, mme, cieszą się z tego, że (z wyjątkiem cen na trzodę chlewną) akurat rosną ceny: pszenicy, kukurydzy, rzepaku, nawet mleko, ee, etakże rośnie, w związku z tym, e, jest to mmzjawisko, które - miecz obosieczny - tak można powiedzieć. Gdybyśmy mieli malejące ceny, to jednocześnie dla rolników by oznaczało to niezwykle trudny czas, aa, e, w ten sposób mmamy przynajmniej, tutaj, po stronie rolnictwa oczywiście mówię o płodach rolnych (nie mówię teraz o trzodzie chlewnej, bo tam jest potężny problem związany z ASF-em) mamy sytuację inną. Dlatego chcemy mzdecydowanie, ee, poprawić los emerytów poprzez wzrost ich dochodów netto, bo emerytura bez podatku do 2.500zł oznacza, że w kieszeni emeryta może miesięcznie zostać e100-kilkadziesiąt złotych, nawet 200 złotych (w zależności od poziomu, e, emerytury) i to jest rzecz, o którą ja z kolei pytałem emerytów bardzo często na moich spotkaniach w domach seniora, bardzo licznych spotkaniach z emerytami, czego oni oczekują - i to było bardzo często pojawiające się hasło.