Wpis z mikrobloga

Czy warto pić wodę aby się nawadniać?

Pytanie z pozoru i może w rzeczywistości głupie xD ale zacząłem się zastanawiać.
Na co dzień piję jakieś 2-2,5 litra wody mineralnej i bardzo dużo przez to sikam, czasem co pół godziny muszę do kibla chodzić.
Ostatnio byłem chory i zamiast wody piłem herbatę, mniej więcej w takich samych ilościach - sikałem dużo, dużo mniej.
Pomyślałem sobie, że to mógł być efekt choroby, więc dla testu kupiłem sobie te takie plusze rozpuszczalne i dodałem dwie tabletki / butelkę 1,5l - efekt jest taki, że również dużo mniej sikam, niż przy samej wodzie.

To jak to jest, jak piję wodę to praktycznie w całości ją wysikuję, a jak piję "zanieczyszczone" płyny, to one zostają w organizmie?
Czy to nie znaczy w takim razie, że taki plusz czy herbata lepiej nawadnia niż woda?
#dieta #dietetyka #woda xd #suplementy #pytanie #zdrowie
  • 3
@advert: pełna odpowiedź na takie pytanie musiala by być dość obszerna, trzeba poczytać o gospodarce wodno elektrolitowej organizmu. Ale w skrócie najlepiej nawodnisz się pijąc mieszankę wody i napojów izotonicznych. Wodę tracimy także przez oddech oraz wodę z elektrolitami przez pocenie. Gdy byłeś chory najprawdopodobniej mocniej się pociłes.
@advert: duże znaczenie ma też prędkość picia xD wodę pijesz pewnie szybciej niż herbatę (która jest gorąca) dlatego duża część wody po prostu przez Ciebie przelatuje. Jeśli chodzi o nawodnienie, najlepsza jest woda z elektrolitami.