Wpis z mikrobloga

@ardiuno: to w końcu antynatalisci nie zostają rodzicami, bo uważają ze obdarzanie świadomością nowych istnień jest niemoralne, czy po prostu nie chcą się zmagac z wyzwaniami jakie stawia bycie rodzicem np. infekcjami, karmieniem piersią, nierównym snem etc? Bo trochę cie nie rozumiem.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: to pierwsze oczywiście. To drugie to już pogląd child free. Dla antynatalistów, np. adopcja jest jak najbardziej spoko. Czego dokładnie nie rozumiesz? :p
  • Odpowiedz
@ardiuno: piszesz, że moje wpisy mają kogoś utwierdzić w antynatalizmie. Tylko w jaki sposób, skoro te dotyczące dzieci to zwykła relacja z codzienności z małym dzieckiem? Zupełna norma, być może szokujaca dla osób które nie mają styczności z tematem. Moje dziecko jest w 100% szczęśliwe, więc nie rozumiem dlaczego akurat moje wpisy mają być jakimś ostatecznym argumentem. Chyba, że chodzi ci o zdjęcia tulipanów albo cytowanie twórczości własnej antynatalistow z wykopu
  • Odpowiedz
@ardiuno: tylko co szczególnego pisze? Głównie cytuje wypowiedzi antynatalistow i sprzeciwiam się nienawiści tej grupy do każdego, kto nie podziela ich poglądu, bo od tego wszystko się zaczelo. W jaki sposób ma to ostatecznie optować za antynatalizmem?
  • Odpowiedz
@ciemnienie:

tylko co szczególnego pisze?

Nie potrafisz normalnie dyskutować, obrażasz i atakujesz każdego z tagu ad personam(z ciekawości wszedłem na Twój profil, po tym jak wszyscy mówią o jakiejś inbie na tagu - nie widziałem bo czarno - i już na samej górze widzę kilka postów gdzie atakujesz personalnie Mirków z tagu raczej o Tobie dobrze nie świadczy), nie masz jakichkolwiek innych zainteresowań i tematów do rozmowy poza dzieckiem i kłóceniem
  • Odpowiedz
antynatalisci nie zostają rodzicami, bo uważają ze obdarzanie świadomością nowych istnień jest niemoralne


@ciemnienie: czemu nie zostają? Nie widzę żadnej implikacji pomiędzy (prawidłowym) stwierdzeniem, że posiadanie dzieci jest skrajnie niemoralne, a decyzją co do posiadania ich.

Jeżeli już ktokolwiek, to właśnie antynataliści tym bardziej powinni posiadać dzieci, bo są świadomi długi moralnego wobec nich, w przeciwieństwie do natalistów którzy często mają się za łaskawych stwórców którym się cokolwiek należy.
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela:

Nie potrafisz normalnie dyskutować, obrażasz i atakujesz każdego z tagu ad personam

Po pierwsze, po zapoznaniu się z założeniami antynatalizmu, nie mam ochoty o nim dyskutować, ponieważ dla mnie ta postawa jest niedorzeczna. Jestem tu bo nie podobają mi się pełne nienawiści wpisy antynatalistow i dla zabawy, to chyba już kiedyś jasno powiedziałam.
Atakowanie ad personam to przeklejanie screenów z najbardziej nienawistnymi wpisami? O to ci chodzi?
Jedyne personalne (ale
  • Odpowiedz
@Zabojcza_Rozowa: to madki z facebookowego profilu cie w jakiś sposób atakowały? Bo antynatalisci wprost twierdzą, że ci co mają dzieci to szkodniki, których nienawidzą. To są dwie odmienne sprawy. Ty toczysz beke z madek, bo nie cenisz tego stanu, po prostu go nie lubisz, choć w żaden sposób ciebie nie dotyka.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: Kto i gdzie mnie atakował? Gdzie jest tak napisane? Kolejny raz dopowiadasz sobie coś z dupy, masz jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem? Toczę bekę bo mogę, bo śmieszy mnie ograniczenie umysłowe takich tworów idealnie wpisujący się w schemat madki Polki rozplowodej xD
  • Odpowiedz
@Zabojcza_Rozowa: słabo czytasz ze zrozumieniem. Widzisz znak zapytania? Zacytuję, bo może jeszcze niedowidzisz:

to madki z facebookowego profilu cie w jakiś sposób atakowały?

Nigdzie nie twierdziłam że cię ktoś atakował () Z resztą sama napisałaś, że robisz to że zwykłej, niesprowokowanej kompletnie niczym złośliwości, o co mi chodziło. Nie porównuj zatem mnie do siebie.
  • Odpowiedz