Wpis z mikrobloga

Oczywiście mamy teraz larum kredyciarzy i pretensje do całego świata, tylko nie do siebie. Nie słyszałem jeszcze, żeby któryś powiedział, że to jego wina, bo nie myślał, wszystko wina złodziejskiego systemu, zawistnych ludzi cieszących się z jego nieszczęścia, glapińskiego, polityków i 0 procent winy kredyciarza. To jakbym włożył rękę do ognia i miał pretensje do wszystkich, że się poparzyłem.

To jest właśnie cały Polak, zero pomyslunku, tylko carpe diem, amok, próba przycwaniaczenia, konsumpcja na potęgę.

Bardzo dobrze się stało, bo to dlatego jest u nas tak drogo, że Polacy muszą żyć ponad stan, wozić się furami, konsumować, zadłużać, rozpieprzać pieniądze na prawo i lewo, chodzić na festyny, tam żryć na stoiskach jakieś pajdy chleba ze smalcem za miliony, chlać, przepieprzac, kupować telewizory, ciuchy, smartfony, wszystko na raty, nakręcać ten chory system. Galerie handlowe i restauracje pękają w szwach, ludzie z nudów konsumują. Mieszkania koniecznie kurniki po 30 metrów w dużych miastach za pół bańki.

Dziś kumpel opowiadał mi o kolesiu, który kupił sobie jeża i była piękna wizja, a potem okazało się, że jeż nie ma zwieraczy i teraz jeż wchodzi na kołowrotek, biega na nim, zaczyna mu lecieć gówno z dupy i rozbryzguje się po całym pomieszczeniu.

Tak samo jest z zachowaniem Polaków i z tymi kredytami. Piękna wizja, a potem realia takie, że gówno wylewa się już drzwiami i roszczenia do wszystkich.

#kredythipoteczny #inflacja #glapinski #nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 47
  • Odpowiedz
@excelfinance: Ci co nie posłuchali będą musieli teraz spłacić 600 k kredytu za mieszkanie, które sprzedadzą po 300 k komuś kto ma gotówkę. Np. mnie, a jak ktoś nie chce to #!$%@?, bo ktoś inny to zrobi.

To jest kara za zadłużanie się na potęgę i #!$%@? hajsu na prawo i lewo, w czym Polacy są mistrzami świata.

Nikt tak nie #!$%@? kredytów, pożyczek, chwilowek i wszystkiego na
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Nikt Ci nie mowi że jesteś udupiony, nie ma obowiazku żeby mieć mieszkanie, ale mam wrażenie że przez ogromną chęć go posiadania starasz się racjonalizować wszystkie argumenty które są ukierunkowane na spadek cen nieruchomości. Jesteś zawistny dla ludzi którzy mieszkanie kupili na kredyt i gniew kierujesz w ich stronę. Radze Ci troche ostudzić zapał, ekspertem nie jestem ale nie wydaje mi się żeby ceny spadły o połowe zwłaszcza w
  • Odpowiedz
@Tomahawkkk: Nigdy ani razu tutaj nie skłamałem. No, ale mogę być mitomanem, ważne, że bez kredytu, i że możecie sobie gadać, a ja widzę jak moja cierpliwość i powściągliwość się opłaciła, gdy jest teraz pogrom na kredyciarzach, a ja mogę spokojnie spać.

Oczywiście jestem zainteresowany, ale zależy w jakiej lokalizacji, jaki metraż, stan i za ile.
  • Odpowiedz
Oczywiście mamy teraz larum kredyciarzy i pretensje do całego świata, tylko nie do siebie. Nie słyszałem jeszcze, żeby któryś powiedział, że to jego wina, bo nie myślał, wszystko wina złodziejskiego systemu, zawistnych ludzi cieszących się z jego nieszczęścia, glapińskiego, polityków i 0 procent winy kredyciarza. To jakbym włożył rękę do ognia i miał pretensje do wszystkich, że się poparzyłem.


@Ynfluencer: 100% racji, ale co spodziewać się po ludziach którzy na
  • Odpowiedz