Wpis z mikrobloga

Oczywiście mamy teraz larum kredyciarzy i pretensje do całego świata, tylko nie do siebie. Nie słyszałem jeszcze, żeby któryś powiedział, że to jego wina, bo nie myślał, wszystko wina złodziejskiego systemu, zawistnych ludzi cieszących się z jego nieszczęścia, glapińskiego, polityków i 0 procent winy kredyciarza. To jakbym włożył rękę do ognia i miał pretensje do wszystkich, że się poparzyłem.

To jest właśnie cały Polak, zero pomyslunku, tylko carpe diem, amok, próba przycwaniaczenia, konsumpcja na potęgę.

Bardzo dobrze się stało, bo to dlatego jest u nas tak drogo, że Polacy muszą żyć ponad stan, wozić się furami, konsumować, zadłużać, rozpieprzać pieniądze na prawo i lewo, chodzić na festyny, tam żryć na stoiskach jakieś pajdy chleba ze smalcem za miliony, chlać, przepieprzac, kupować telewizory, ciuchy, smartfony, wszystko na raty, nakręcać ten chory system. Galerie handlowe i restauracje pękają w szwach, ludzie z nudów konsumują. Mieszkania koniecznie kurniki po 30 metrów w dużych miastach za pół bańki.

Dziś kumpel opowiadał mi o kolesiu, który kupił sobie jeża i była piękna wizja, a potem okazało się, że jeż nie ma zwieraczy i teraz jeż wchodzi na kołowrotek, biega na nim, zaczyna mu lecieć gówno z dupy i rozbryzguje się po całym pomieszczeniu.

Tak samo jest z zachowaniem Polaków i z tymi kredytami. Piękna wizja, a potem realia takie, że gówno wylewa się już drzwiami i roszczenia do wszystkich.

#kredythipoteczny #inflacja #glapinski #nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 47
  • Odpowiedz
@Tomahawkkk: Jest różnica między siedzeniem w piwnicy, korzystaniem z przyjemności z umiarem, a życiem ponad stan i #!$%@? ton hajsu w amoku, na prawo i lewo zadłużając się na potegę i z nudów kupować wszystko na co cię nie stać.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer z tym porównaniem do jeża petarda, masz plusa xD

Edit. Trochę kumam i się zgadzam z wykopkiem. Ja np mało nie zarabiam i wydaje mi się, że więcej od znajomych ale mi jest szkoda kupować tel droższy niż 1k a u nich nowy iPhone to obowiązek - ale każdy żyje jak chce. Życie weryfikuje wszystko. Jak to mówią: idzie odpływ i teraz zobaczymy kto siedział w wodzie bez majtek( ͡
  • Odpowiedz
Tak wyglada nasze społeczeństwo szczególnie te które nie pamięta kolejek do wszystkiego, kombinowania, załatwiania i powolnego dochodzenia do majątku. Dla młodych ma być wszystko na już, chu* ze potem do śmierci będzie na smyczy banków. Liczy się tylko prestiż przed znajomi autem, klitka od dewelopera i testowanie coraz to nowszych restauracji. Musi znowu przyjść bieda żeby ludzie obudzili się z tego kredytowego świata i zaczęli żyć na swoim poziomie. Po 3 miesiącach
  • Odpowiedz
Bardzo dobrze się stało, bo to dlatego jest u nas tak drogo, że Polacy muszą żyć ponad stan, wozić się furami, konsumować, zadłużać, rozpieprzać pieniądze na prawo i lewo, chodzić na festyny, tam żryć na stoiskach jakieś pajdy chleba ze smalcem za miliony, chlać, przepieprzac, kupować telewizory, ciuchy, smartfony, wszystko na raty, nakręcać ten chory system. Galerie handlowe i restauracje pękają w szwach, ludzie z nudów konsumują. Mieszkania koniecznie kurniki po 30
LaurenceFass - > Bardzo dobrze się stało, bo to dlatego jest u nas tak drogo, że Pola...

źródło: comment_1651953523nR38meSFpXGtpRM8xg6DfM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Kolego, podnoszenie stop przy inflacji podazowej z jaką mamy do czynienia jest bez sensu. Dlatego EBC czy Bank of England stop nie podnoszą lub podnoszą minimalnie mimo podobnej inflacji. Glapa to twardogłowy nieuk
  • Odpowiedz
@Ynfluencer gdzie to larum kredyciarzy? Jak narazie na tagu same łykopki płaczą ze nie ma spadków cen i ze wlasciciel mieszkania podnosi czynsz lub mama każe #!$%@?ć z domu ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz