Wpis z mikrobloga

Ja p------ę kiedy wy sobie wbijecie do tych tępych łbów że jeżeli mówimy o kredytach na mieszkanie czy dom, to w polsce de facto nie ma czegoś takiego jak stałe oprocentowanie kredytu


@lab_rat: czyli po 5 latach nie podpisujesz swojego zobowiązania na kolejne 5 lat stałych?
  • Odpowiedz
Niby w jaki sposób zrobiło w bambuko?


@Martinjz: a taki ze wielkim rozdawnictwem stworzyli wysoka inflacje, do tego obnizyli stopy prawie do zera i trzymali taki poziom o wiele za dlugo. Teraz podnosza symbolicznie co miesiac, gdzie kazdy wie ze to za duzo nie pomoze (jednoczesnie rozdajac wiecej kasy). Nie wspomne o tym, ze banki maja nadplynnosc (m.in. przez wysokość stopy rezerwy obowiązkowej), wiec lokaty sa nadal po 0,01%. Wymieniac dalej, czy nadal chcesz tylko pluc na kredytobiorcow, ktorzy czesto po prostu potrzebowali tego mieszkania?

płakać jak nieuki chcące żyć lekką ręką na koszt
  • Odpowiedz
A tak na serio, to bardzo dobrze, że ludzie się ogarniają i zamierzają konsultować umowy z prawnikami i ewentualnie pozywać banki,


@dziara1429: Pewnie że tak, tylko dlaczego odzywają się już niektórzy, aby państwo zaczeło dopłacać "poszkodowanym"?
A jak ja na przykład, przewale 50k na gdziełdzie, to co? Też ma mi państwo oddać hajs?

A wystarczyło interesować się finansami, skoro brało się zobowiązania na dziesiątki lat.
  • Odpowiedz
ING wprowadziło do oferty kredyty hipoteczne ze stała stopa w maju 2018.


@SirBlake: ale ja nigdzie nie napisalem ze takich kredytow nie bylo wczesniej. Znajdz prosze informacje ile takich kredytow zostalo udzielonych to pogadamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pendu1um: bo uk ma wysoką rozwiniętą gospodarke i faktycznie tam inflacja jest przejściowa wywołana niestabilną sytuacją na świecie. Dodatkowo nadmiar gotówki z pożytkiem dla gospodarki odpływa z rynku dzięki imirantom zarobkowym,
  • Odpowiedz
po 5 latach nie podpisujesz swojego zobowiązania na kolejne 5 lat stałych?


@TheGreenBastard: jak oprocentowanie wypieprzy w kosmos przez te 5 lat to potem wychodzisz na tym dużo lepiej niż ktoś kto wziął zmienne oprocentowanie?
  • Odpowiedz
@fff112: Widzę ze jesteś następnym ktory gada o stałych stopach procentowych, gdzieś coś przy rosole w niedziele usłyszysz u rodziców i powielasz potem głupoty. Proszę pokaz mi gdzie w Polsce mogę wziąć kredyt ze stała stopa procentowa przez cały jego okres?
Pieprzyć aby pieprzyć a reszta durni pulsuje
  • Odpowiedz
@RozowaWkolorachTeczy: Rozumiem, że mentalność niewolnika mocno? Jakoś za zachodnią granicą wszędzie pozbyli się takich cygańskich wskaźników a i w Polsce już dawno miał być zmieniony

https://www.prawo.pl/biznes/konsekwencje-zmiany-lub-likwidacji-libor-i-wibor-dla-umow,435706.html

Komisja Europejska wykazała, że wskaźniki te są podatne na manipulacje i przygotowała przepisy, które mają sprawić, że będą bardziej przejrzyste i uczciwe. Zmiany spowodują, że od 1 stycznia 2020 r. nie będzie już można stosować w nowo zawieranych umowach wskaźników, które nie będą autoryzowane
  • Odpowiedz
@Zjem_Ci_nos: niby smieszne, ale mam koleżankę w kancelarii które specjalizuje sie w pozwach o kredyty frankowe i tam duzo spraw jest wygranych przez zapisy abuzywne... i mówi, ze to samo jest w umowach złotówkowych. Ona sama ma umowę złotówkową z zapisem abuzywnym, zapytała banku przed podpisaniem, czy jest możliwośc zmiany treści oni odpowiedzieli, że nie. Powiedziała, że za jakiś czas będzie się sądziła z bankiem, bo jest świadomo, że ma
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
czy rząd jest gotowy na niekontrolowany krach na rynku nieruchomości czy wszelkimi siłami, oczywiście kosztem reszty obywateli,


@xdrcftvgy: no nie wiem, ale domyslam sie ze ludzie przestana sie dokladac do tego burdelu - jak mam kogos ratowac, kto ma wiecej niz 18 lat i podjal swiadoma decyzje to wole isc w szara strefe, albo zalozyc firme krzak za granica.

@ProofOfConcept: już dawno to powinieneś zrobić, bo nie wiem
  • Odpowiedz
Ale typiaro, ty czerpiesz wiedzę o finansach i inwestycjach w krypto z wpisów na mikroblogu więc nie wymagam, że zrozumiesz xD


@wrth: no tak, brak argumentów to zacznij obrażać. Widocznie jesteś jednym z debili co wzięli kredyt na zmiennej. Powo w spłacaniu i obyś żadnej pomocy nie otrzymał. ( )
  • Odpowiedz
Jedno i drugie to nie prawda.


@SirBlake: twoje zdanie :) 2 razy bralem kredyt, bylem w roznych bankach, nikt mnie nigdy nie pytal o to czy chce wybrac stala, czy zmienna stope (pamietam tylko pytanie o raty rowne i malejace), wiec tak, to jest ukrywanie produktu, ktory jest nieatrakcyjny. Nie wiem czy wiesz, ale kazdy bank od jakiegos czasu ma obowiazek posiadania CALKOWICIE darmowego konta. Oczywiscie zaden sie tym nie
  • Odpowiedz