Wpis z mikrobloga

Ja w 2020 mogłem wziąć stałe w pko bp więc jak nie ma czegoś takiego?


@fff112: Przeczytaj to co napisalem do konca, bo widze ze 2 zdania to dla ciebie za duzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fff112: ale spłacanie wyższych rat za udzielony i skonsumowany kredyt nie obniża inflacji, a wręcz odwrotnie. rata Ci rośnie to idziesz po podwyżkę, albo podnosisz swoje ceny

No nie do końca. Rosnące raty, tak jak i podnoszenie podatków ściąga pieniądz z rynku, który inaczej nadal by cyrkulował w obiegu i był wydany na co innego. Także może nie od razu ale powinno zmniejszać inflację, a przynajmniej jej przyczynę źródłową - nadmiar
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Lonesome_road: to bardziej kwestia szczęścia jeśli mieszkanie które kupujesz jest dostępne tu i teraz a wszystko schodzi na pniu to nie ma czasu na czekanie na lepszą okazję

@buchowo: a wszystko schodzi na pniu bo było dużo łatwo dostępnego pieniądza (właśnie łatwo rozdawane kredyty na, wtedy, niskiej stopie). Jest drogo i ryzykownie ale jednocześnie nie ma czasu poczekać ani marginesu na negocjacje, bo inni "rozgrzani" strumieniem kasy z drukarki, sprzątną
@Lonesome_road ta? I na jaki czas to "stałe"?

@KochanekAdmina no i co z tym kapitałem Cie tak podnieca? Nie wiesz jak rata równa działa? Gdyby dało się wybrać to nawet bym wolał żeby było 0 zł kapitału w racie i sam mógłbym sobie płacić tyle kapitału ile na dany moment chce.

@fff112 to stałe czy zmienne co 5 lat? Zdecyduj się.
@fff112: to elegancko. Większość banków jednak proponowała stałe w takiej wysokości, żeby się czasem klient nie zdecydował i żeby tylko wypełnić rekomendację KNF. Jeżeli dobrze pamiętam +2 albo +3% było w pekao sa. Po fakcie oczywiście warto byłoby wziąć, ale jednak mało kto się spodziewał podwyżek stóp o 5 % w pół roku.
@xdrcftvgy: Nie będzie krachu na rynku. Szukam teraz domu do remontu, mam gotówke bez kredytu. Za 200k można kupić #!$%@? stodole na wsi do wyburzenia a nie dom. To co się podziało na rynku nieruchomosci to teraz do mnie dociera. A Brdzie jeszcze gorzej.
@szpongiel: jeśli chcesz kupić mieszkanie czy dom po prostu do mieszkania to niestety musisz grać na warunkach narzuconych przez rynek, a w zasadzie państwo i inwestorów. Ścigasz się z „inwestorami”, fliperami i funduszami w wyścigu. Jak chcesz coś kupić na spokojnie - przegrywasz, ktoś właśnie podpisał umowę. Chory rynek i jazda coraz szybciej w przepaść bo taniej już nie będzie. Państwo jako regulator nie spełniło swojej roli i doprowadzi do katastrofy.
@fff112: Banki broniły się rękami i nogami przed stałą stopą. Brałem kredyt w lipcu zeszłego roku. Złożyłem 2 wnioski o stopę stałą i 2 o stopę zmienną. Te ze zmienną max miesiąc i wszystko gotowe, te ze stałą non stop jakieś problemy i nowe dokumenty. Aż w końcu powiedzieli, że decyzja będzie w październiku xD I co niby klient ma wtedy zrobić? Jaki sprzedający czy deweloper zgodzi się tak wydłużyć Umowę